8pic.ir   مكانی برای آپلود رایگان فایل های شما 8pic.ir   مكانی برای آپلود رایگان فایل های شما سوالات عمومی آزمون استخدام آموزش و پرورش - استخدام در آموزش و پرورش

سوالات عمومی آزمون استخدام آموزش و پرورش

سوالات عمومی آزمون استخدام آموزش و پرورش

استخدام رسمی 17 هزار معلم در آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش گفت: 17 هزار نفر از نیروهای حق التدریسی، سوادآموزی و نیروهای دارای مدرک دانشگاهی از مهر ماه به استخدام رسمی آموزش و پرورش در می آیند.

حمید رضا حاجی بابایی، در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: بر اساس قانون مصوبه مجلس 17 هزار نیروی آموزش و پرورش از اول مهر ماه با تغییر وضعیت به استخدام رسمی آموزش و پرورش در آمده و در محل خدمت خود مستقر می شوند و حکم آن ها نیز نیمه دوم مهرماه ابلاغ می شود.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به وضعیت نیروهای شرکتی آموزش و پرورش اظهار داشت:‌ بر اساس مصوبه مجلس آزمون تعیین تکلیف نیروهای شرکتی تیر ماه گذشته برگزار شد و پنج هزار و هشتصد نفر از این نیروها نمره لازم را کسب کردند و جزو اولویت های استخدامی آموزش و پرورش هستند و هر وقت که به وجود آن ها نیاز شود جذب خواهند شد.

حاجی بابایی، تأکید کرد: در آموزش و پرورش هیچ فردی که تعیین تکلیف نشده باشد، نداریم و تمام نیروهای آموزش و پرورش تعیین تکلیف شدند.

وی ادامه داد: آموزشکده های فنی نیز به طور کامل به همراه نیرو و ساختمان هایشان تحویل وزارت علوم شدند و از این پس در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار ندارد.


وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: از این پس نیروهای آموزش و پرورش تنها از طریق دانشگاه تربیت معلم و آزمون و طی دوره های مربوطه جذب وزارت آموزش و پرورش می شوند و بر اساس قانون مصوب مجلس آموزش و پرورش از طریق دیگری جذب نیرو نمی کند
+ نوشته شده در  یکشنبه ششم شهریور ۱۳۹۰ساعت 14:10  توسط مرتضي  | 

آزمون‌هاي استخدامي آموزش‌وپرورش مبهم‌ است

آزمون‌هاي استخدامي آموزش‌وپرورش مبهم‌ است
نماينده مردم رشت ضمن انتقاد از رويه برگزاري آزمون‌هاي آموزش‌و‌پرورش اظهار داشت: اين آزمون‌ها اشكالات عديده‌اي دارد كه بايد به اين اشكالات رسيدگي شود.
به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس، جبار كوچكي‌نژاد نماينده مردم رشت در مجلس شوراي اسلامي امروز (سه‌شنبه ) طي اخطاري با استناد به اصل 84 قانون اساسي اظهار داشت: چندي بيش از 50 نفر از نمايندگان نامه‌اي را امضا كردند كه اگر اين نامه پيگيري مي‌شد، بيش از 200 نماينده هم آن را امضا مي‌كردند.
وي افزود: محتواي نامه اين بود كه بيش از 40 هزار نفر از كارمندان آموزش و پرورش بتوانند با گذراندن آزمون و كسب حدنصاب نمره به كار خود در اين وزارتخانه ادامه دهند.
نماينده رشت ادامه داد: آزموني كه آموزش و پرورش برگزار كرد، ابهاماتي دارد كه باعث شده كمتر از 30 درصد داوطلبان در اين آزمون قبول شوند.
كوچكي‌نژاد با بيان اينكه آموزش و پرورش در سال گذشته هم آزموني برگزار كرد كه طي آن 40 هزار نفر بدون نمره منفي استخدام شدند، گفت: نمي‌دانم چه طور شده كه كارمندان آموزش و پرورش با چندين سال سابقه كار در آزمون نمره منفي گرفته‌اند ولي آزمون استخدامي بدون نمره منفي بود.
نماينده مردم رشت ضمن انتقاد از رويه برگزاري آزمون‌هاي آموزش و پرورش اظهار داشت: اين آزمون اشكالات عديده‌اي داشت كه بايد به اين اشكالات رسيدگي شود.
شهاب‌الدين صدر كه رياست جلسه علني مجلس را بر عهده داشت در پاسخ به تذكر كوچكي‌نژاد گفت كه كميسيون مربوطه اين مسئله را رسيدگي خواهد كرد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه سیزدهم مرداد ۱۳۹۰ساعت 8:30  توسط مرتضي  | 

نتایج آزمون تعیین اولویت استخدام آموزش و پرورش اعلام شد

نتایج آزمون تعیین اولویت استخدام آموزش و پرورش از طريق سايت اينترنتي اين وزارتخانه اعلام شد.
به گزارش خبرنگار بازاركار شركت‌كنندگان در اين آزمون استخدامي در استان‌هاي مختلف مي‌توانند جهت آگاهي از نتايج آزمون به پايگاه اينترنتي وزارت آموزش و پرورش به نشانwww.medu.ir مراجعه و با وارد كردن شماره كد داوطلبي نسبت به نتيجه آزمون اطلاع يابند.
طبق اعلام مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، عبدالامير عرفي گفت: حدنصاب نمره قبولي در اين آزمون  كسب50 درصد امتيازات نمره كتبي عمومي و تخصصي كه بر اساس سابقه كار اعم از حق التدريس ، نهضت سواد آموزي ويا شركت خدمات آموزشي مي باشد موثر است.
بر اساس اين گزارش آن دسته از پذيرفته شدگان اين آزمون كه از بين آموزشياران نهضت سواد آموزي مي باشنددر اولويت استخدام قرار گرفته و در صورت عدم قبولي كماكان به صورت آموزشيار مشغول به كار خواهند بود.
وي در ادامه اظهار داشت : كليه  شركت كنندگان در آزمون در كسب  امتياز حد نصاب، در صورت نياز وزارت آموزش و پرورش به شكل معلم حق التدريس به كار گرفته و در اولويت استخدام خواهندبود .
رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش همچنين در گفت و گو با پانا با اشاره به برگزار شدن آزمون تعیین اولویت استخدام، در 235 حوزه امتحانی در سراسر کشورافزود: تعداد کل شرکت کنندگان در این آزمون 54053 نفر بوده است که از این تعداد 30648 نفر را آموزشیاران نهضت سواد آموزی سراسر کشور تشکیل داده اند.
وی ادامه داد: تعداد 23405 نفر از شرکت کنندگان نیز از نیروهای شرکتی و حق التدریس که فعالیت های آن ها به صورت غیر مستمر بوده است شرکت کرده اند.
عرفی منظور از نیروهای شرکتی را همان نیروهای خدماتی که در آموزش و پرورش مشغول فعالیت هستند عنوان کرد. 
وی تصریح کرد: استان «فارس» با بیش از 4 هزار و 850 نفر بیشترین آمار شرکت‌کنندگان و استان «چهارمحال و بختیاری» با حدود 400 نفر، کمترین میزان شرکت‌کنندگان در این آزمون را داشته اند. 
گفتنی است تعداد پذیرفته شدگان در آزمون تعیین اولویت استخدام معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در حدود 16 هزار نفر خواهد بود.
شايان ذكر است كه اين آزمون در اجراي تبصره 7 ماده 17 قانون الحاق سه ماده ودو تبصره به قانون تعيين تكليف معلمين حق التدريس و آموزشياران نهضت سواد آموزي مصوب 7/10/89 مجلس شوراي اسلامي و به منظور تعيين تكليف افراد مشمول ماده مذكور با رعايت كليه قوانين و مقررات مربوط آزمون تعيين اولويت استخدام معلمان حق التدريس و آموزشياران نهضت سواد آموزي  در تاريخ 3/4/90 برگزار شد.

1

+ نوشته شده در  شنبه یکم مرداد ۱۳۹۰ساعت 13:11  توسط مرتضي  | 

استخدام3900 دانشجوي تربيت معلم در وزارت آموزش و پرورش

استخدام3900 دانشجوي تربيت معلم در وزارت آموزش و پرورش
وزیر آموزش و پرورش از استخدام3900دانشجوی مراکز تربیت معلم خبر داد.
آقای حاجی بابایی در مصاحبه با خبرنگار واحد مركزي خبر گفت: دانشجویان دختر فارغ التحصیل مراکز تربیت معلم و دانشجویان پسر این مراکز که دوره سربازی را گذرانده اند مشمول این استخدام هستند و با اخذ مجوز معاونت نظارت و راهبردی ریاست جمهوری این دانشجویان به استخدام وزارت آموزش و پرورش در خواهند آمد. وی افزود: دانشجویان فارغ التحصیل مراکز تربیت معلم که دوره سربازی را نگذرانده اند؛ حدود 3000نفر هستند که به عنوان سرباز معلم به کار گرفته می شوند.

آقای حاجی بابایی در ادامه به طرح تعطیلی پنج شنبه مدارس ابتدایی اشاره و اضافه کرد: با اجرای این طرح از سال تحصیلی آینده شرایط ارتقای علمی معلمان ابتدایی دارای مدرک دیپلم و فوق دیپلم فراهم می شود. وزیر آموزش و پرورش گفت: با تعطیلی پنجشنبه مدارس ابتدایی بیش از30 درصد از معلمانی که دارای مدرک دیپلم و فوق دیپلم هستند، فرصت خواهند داشت تا با ادامه تحصیل در مراکز تربیت معلم، سطوح علمی خود را تا مقطع کارشناسی ارتقا دهند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه پانزدهم تیر ۱۳۹۰ساعت 17:58  توسط مرتضي  | 

اعلام اسامي آموزشياران استخدامي پس از ابلاغ مجوز سهميه آموزش ‌و پرورش


اعلام اسامي آموزشياران استخدامي پس از ابلاغ مجوز سهميه آموزش ‌و پرورش
معاون وزير آموزش و پرورش و رئيس سازمان نهضت سوادآموزي كشور، گفت: اسامي آموزشياراني كه در اولويت استخدامي پس از ابلاغ مجوز سهميه آموزش‌وپرورش هستند در سال 90 اعلام مي‌شود.
علي باقرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار«آموزش و پرورش» ايسنا، با اعلام اين مطلب، گفت: براي اعلام اسامي آموزشياراني كه براساس قانون در اولويت استخدام قرار دارند منتظر ابلاغيه مجوز سهيمه آموزش و پررورش هستيم.
وي افزود: پس از ابلاغ مجوز استخدامي امسال آموزش و پرورش، بر اساس سهميه‌اي كه اعلام مي‌شود بخشي از چهار هزار نفر باقي مانده، تبديل وضعيت شده و به استخدام وزارتخانه درمي‌آيند.
به گفته رييس سازمان نهضت سواد‌آموزي كشور، براساس ماده 5 قانون تعيين تكليف معلمان حق‌التدريس و آموزشياران، هفت هزار نفر از آموزشياران نهضت سوادآموزي پيش از اين تعيين تكليف شده بودند كه سه هزارنفر از آنها سال گذشته درآموزش و پرورش استخدام شدند و اسامي چهار هزارنفر باقي مانده است كه بر اساس سهميه اين افراد نيز امسال استخدام مي شوند.
باقرزاده همچنين تصريح كرد: آموزشياراني هم كه در آزمون تعيين تكليف سوم تيرماه شركت كرده‌اند پس از كسب حدنصاب، در ليست و اولويت استخدامي قرار مي‌گيرند و هر زماني كه دولت مجوز استخدام نيرو براي آموزش‌وپرورش را صادر كند براساس نياز اين افراد بدون هيچگونه تشريفاتي در آموزش‌وپرورش استخدام خواهند شد.

7 تير 1390 9:10

+ نوشته شده در  سه شنبه هفتم تیر ۱۳۹۰ساعت 10:32  توسط مرتضي  | 

منابع آزمون استخدامی سال 90 آموزش و پرورش

با توجه به اینکه منابع این آزمون در سطح کتب تربیت معلم برگزار خواهد شد لذا فایل پی دی اف کتب تربیت معلم -تمام کتاب ها صفحه به صفحه اسکن شده -بزودی  آماده ارائه به متقاضیان می باشد :

۱- آشنایی با مسائل کودکان استثنایی کد کتاب ۹۰۰۱

۲- بهداشت عمومی کد کتاب ۱۰۰۵

۳- تعلیم و تربیت اسلامی کد کتاب ۱۰۰۰

۴- روش تدریس زبان فارسی کد کتاب ۱۰۱۴

۵- رسانه های آموزشی کد کتاب ۱۰۰۴

۶-روانشناسی تربیتی کد کتاب ۱۰۱۹

۷- ارزشیابی از دانش آموزان کد کتاب ۱۰۰۳

۸- کلیات روشها و فنون تدریس ۱۰۰۲

۹- معارف اسلامی

+ نوشته شده در  شنبه بیست و یکم خرداد ۱۳۹۰ساعت 18:43  توسط مرتضي  | 

مربيان بهداشت مي‌توانند در آزمون تعيين اولويت استخدام آموزش و پرورش شركت كنند

مربيان بهداشت مي‌توانند در آزمون تعيين اولويت استخدام آموزش و پرورش شركت كنند
مربيان بهداشت مي‌توانند در آزمون تعيين اولويت استخدام وزارت آموزش و پرورش شركت كنند.
به گزارش سرويس «آموزش و پرورش» ايسنا، در راستاي اطلاعيه‌هاي مركز اطلاع رساني آموزش و پرورش در خصوص آزمون تعيين اولويت استخدام گروه خاصي از معلمان حق‌التدريس و آموزشياران نهضت سواد آموزي و همچنين افرادي كه در شركت‌هاي خريد خدمات آموزشي در سنوات گذشته از جمله آن دسته از مربيان بهداشت كه در قالب شركت‌هاي خريد خدمات آموزشي فعاليت داشته و شرايط عمومي و اختصاصي اعلام شده در آگهي تعيين اولويت استخدام اين وزارتخانه را دارا بوده اند، مي توانند در آزمون تعيين اولويت استخدام آموزش و پرورش كه در سوم تير ماه سال جاري برگزار خواهد شد شركت كنند.
شرط پذيرش اين افراد اين است كه ابتدا در زمان تعيين شده نسبت به ثبت نام اقدام كرده باشند و شرايط عمومي و اختصاصي شركت در اين آزمون را نيز داشته و مدارك لازم را هنگام ثبت نام به تاييد اداره آموزش و پرورش منطقه خود رسانده باشند.

+ نوشته شده در  دوشنبه شانزدهم خرداد ۱۳۹۰ساعت 11:48  توسط مرتضي  | 

4هزار آموزشيار بزودي استخدام مي‌شوند

رييس سازمان نهضت سوادآموزي:
4هزار آموزشيار بزودي استخدام مي‌شوند
رييس سازمان نهضت سوادآموزي كشور گفت: آموزشياران پرچمداران مبارزه با بيسوادي هستند.
به گزارش خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، علي باقرزاده در مراسم توديع و معارفه مديركل نهضت سوادآموزي استان مازندران با بيان اينكه در عرصه آموزش و پرورش خدمات ماندگاري در كل كشور انجام شده است، گفت: واژه خواندن و نوشتن جايگاه بسيار والايي در آموزه‌هاي قرآني دارد.
معاون وزير آموزش و پرورش تصريح كرد: سوادآموزي تكليف ديني و شرعي است و هركسي اگر بتواند در اين زمينه گام بر دارد، اما اقدامي انجام ندهد، يك تكليف ديني را معطل گذاشته است.
وي اظهار كرد: در اين طوفان استكبار اگر افراد باسواد نباشند، در برابر توطئه‌هاي استكبار دوام نمي‌آورند.
وي يادآور شد: تا پايان برنامه پنجم توسعه كشور، بايد شاخص بيسوادي افراد بين 10 تا 49 سال در كشور به صفر برسد.
معاون وزير آموزش و پرورش با اشاره به وجود 39 هزار آموزشيار در كشور گفت: چهار هزار نفر به زودي استخدام مي‌شوند.
وي ادامه داد: 28هزار نفر در آزمون استخدامي شركت مي‌كنند که در مرحله اول به صورت حق‌التدريس و سپس جذب آموزش و پرورش مي‌شوند.
باقرزاده با بيان اينكه ادغام نهضت سوادآموزي به معناي حذف نيست، ادامه داد: سوادآموزي جز وظايف ذاتي آموزش و پرورش است.
گفتني است در اين مراسم عباس النداني به عنوان معاون نهضت سوادآموزي اداره كل آموزش و پرورش مازندران منصوب شد.

+ نوشته شده در  دوشنبه شانزدهم خرداد ۱۳۹۰ساعت 11:46  توسط مرتضي  | 

آزمون استخدام معلمان حق‌التدريس

جام جم آنلاين: رییس مرکز سنجش آموزش و پرورش از برگزاری آزمون استخدام برای معلمان حق‌التدریس، کارکنان شرکتی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی خبر داد.

محمد عرفی در گفتگو با  واحد مرکزی خبر گفت: معلمان حق‌التدریس ورودی سال79 به بعد که دارای حداقل یک سال سابقه با ابلاغ12ساعت تدریس در هفته هستند و کارکنان خرید خدمتی (شرکتی) سال88 به بعد و آموزشیاران نهضت سوادآموزی که حداقل یک دوره تدریس داشته‌اند می توانند برای تعیین وضع استخدامی خود در این آزمون شرکت کنند.

وی افزود: آزمون استخدام سوم تیر به صورت هماهنگ در استان های سراسرکشور برگزار می شود و شرکت کنندگان می توانند در یکی از رشته های آموزش ابتدایی، مراقب بهداشت و کودکان استثنایی شرکت کنند.

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: داشتن حداقل مدرک فوق دیپلم و شرط سنی حداکثر40سال برای شرکت کنندگان الزامیست.

عرفی یادآور شد: داوطلبان شرکت در این آزمون تا18اردیبهشت فرصت دارند به ادارات آموزش و پرورش مراجعه و مدارک مورد نیاز را تحویل دهند و زمان توزیع کارت آزمون 28 تا 30خرداد خواهد بود.

وی تصریح کرد: آزمون بصورت چهار گزینه ای و منابع آن نیز در پایگاه اینترنتی آموزش و پرورش به نشانیwww.medu.ir مشخص شده است.

رییس مرکز سنجش آموزش و پرورش تاکید کرد: پذیرفته شدگان این آزمون با اولویت نمره کسب شده و سابقه همکاری به استخدام آموزش و پرورش در خواهند آمد.

+ نوشته شده در  جمعه سیزدهم خرداد ۱۳۹۰ساعت 13:19  توسط مرتضي  | 

24 هزار معلم حق التدريسي در كشور تبديل وضعيت خواهند شد

به گزارش روزسه شنبه خبرنگار ايرنا 'سيدجاسم ساعدي 'در آيين معارفه مديرجديدآموزش و پرورش شوش در تالار نيايش اين شهرستان افزود: بر اساس مجوزي كه وزارت آموزش و پرورش از معاونت توسعه نيروي انساني رييس جمهوري دريافت كرده اين تعداد معلمان حق التدريس داراي مدرك كارشناسي با سابقه 4 تا 5 سال تغيير وضعيت خواهند شد.
وي گفت: طبق برنامه قرار بود هر سال 12 هزار معلم حق التدريسي در آموزش و پرورش تغيير وضعيت شوند اما مجوز امسال براي وزارت آموزش و پرورش به دو برابر افزايش يافت.
عضو هيات رييسه مجلس شوراي اسلامي آمادگي خود را براي همكاري و هماهنگي با وزارت آموزش و پرورش بويژه در ارتباط با مجوز فوق اعلام كرد.
در اين آيين كه امام جمعه، فرماندار و مسوولان محلي حضور داشتند 'عبدالرحمان فلاحي' مديركل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به ويژگي هاي شغل معلمي گفت: فرهنگيان در سنگرتعليم و تربيت، علم و دانش در خدمت نظام مقدس جمهوري اسلامي هستندو ما تا زنده هستيم خود را خادم مي بينيم.
در اين آيين 'عبدالجليل حامدي پور ' به عنوان مدير جديد آموزش و پرورش شوش معرفي و از ' سيدعباس سيدنور' مدير پيشين اين اداره قدرداني شد.

+ نوشته شده در  جمعه سیزدهم خرداد ۱۳۹۰ساعت 13:16  توسط مرتضي  | 

درباره حق التدریسی ها

جروبحث طولانی نمایندگان درباره حق التدریسی ها
به گزارش خبرآنلاین، قسیم عثمانی که از طراحان این طرح بود در سخنان خود به رسیدگی به وضعیت حق التدریسی ها اشاره کرد ، اماعباسپور رئیس کمیسیون آموزش مجلس مخالفت با ۲ فوریت این طرح بود و آن را این باعث به هم ریخته شدن سیستم آموزش و پرورش می دانست با بیان اینکه برخی معلمان حق التدریس در هفته تنها ۶ ساعت تدریس می کنند، افزود: این افراد در طول سه ماه تابستان نیز ارتباطی با آموزش و پرورش ندارند، پس چرا باید یک سال از خدمت آنها به عنوان بازنشستگی در نظر گرفته شود.

وی افزود: در حالی که معلمان رسمی در هفته قریب به ۲۱ ساعت تدریس دارند، برخی معلمان حق التدریس ۲۸ ساعت در هفته به تدریس می پردازند و بنابراین چگونه می توان با چنین شرایطی، یک سال از خدمت کسانی را که در هفته ۶ ساعت تدریس داشته اند، به عنوان بازنشستگی منظور کنیم.

عباسپور با بیان این که دو فوریت این طرح هیچ ضرورتی ندارد، تصریح کرد: این طرح باید در کمیسیون مربوطه مورد بررسی قرار گیرد و نیاز به کار کارشناسی دارد زیرا با تصویب آن حقوق بسیاری از بین می رود.

وی ادامه داد: ما قانون را برای ایجاد عدالت وضع می کنیم و این طرح نیز باید در فرصت مناسب بررسی شود و با همکاری وزارت آموزش و پرورش آمارها جمع آوری شود تا نه دولت متضرر شود، نه سازمان بازنشستگی و نه افراد. در حالی که با تصویب ۲ فوریت این طرح، از فردا باید در مجلس مورد بررسی قرار گیرد و در صورت قانونی شدن، معلمان حق التدریس که ۲۸ ساعت در هفته، در نقاط محروم تدریس می کنند و در طول سه ماه تابستان هم با وزارت آموزش و پرورش ارتباط دارند، با خود احساس بی عدالتی خواهند کرد.

 در ادامه محمد قسیم عثمانی طی تذکر آیین‌نامه‌ای با استناد به ماده ۷۷ آیین‌نامه، گفت:  عباسپور در هنگام مخالفت با دو فوریت طرح احتساب سابقه تدریس معلمان حق‌التدریس استخدام در آموزش و پرورش از دفاع من در مورد اهمیت این طرح اظهار تعجب کرد که این یک توهین است.

وی که می گفت عباسپور همیشه مخالف روشن شدن وضعیت حق‌التدریسی‌هاست،ادامه داد: اگر دو فوریت از طرح گرفته شود، عملا از خاصیت می‌افتد.

در ادامه سید"محمدحسن ابوترابی‌فرد که ریاست جلسه رابر عهده داشت درپاسخ به عثمانی، گفت: تذکر شما وارد نیست، عباسپور با توضیحاتی که داد قصد توهین به همکار خود را نداشت.

جبار کوچکی نژاد نماینده رشت  دیگر نماینده ای بود که در مخالفت با فوریت طرح احتساب سابقه تدریس معلمان حق التدریس استخدامی در آموزش و پرورش، گفت: توضیحات رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره نواقص طرح کافی بود و انتظار می رفت که طراحان از نظر خود برگردند.

وی با بیان این که مشکلات نیروهای آموزش و پرورش فقط محدود به معلمان حق التدریس نمی‌شود، تصریح کرد: هم اکنون معلمان پیش دبستانی آموزشیاران نهضت سوادآموزی، نیروهای قراردادی و خرید خدمت نیز مشکلات عدیده ای دارند که باید به همگی آنها به صورت یکجا و کارشناسی شده رسیدگی کرد.

وی با اشاره به مخالفت اکثر اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با طرح یاد شده، افزود: اکثر طرح هایی که با هدف رفع مشکلات فرهنگیان تهیه می شوند کار کارشناسی دقیقی روی آنها صورت نمی گیرد؛ بنابراین به جای تعجیل در ارائه طرح های این چنینی اقدامی کامل و جامع انجام شود.

 در ادامه بررسی دو فوریت طرح احتساب سابقه حق‌التدریسی معلمان مهرداد بائوج لاهوتی با بیان اینکه این معامان با الا به نقاط دور افتاده سفر می کردند تا تدریس کنند خطاب به نمایندگان گفت:برای آنکه دولت بامشکل منبع مالی روبه‌رو نشود و مطابق با اصل ۱۷۵قانون اساسی، دراین طرح در نظر گرفته شد تا معلمانی که سابقه حق‌التدریس دارند پس از استخدام در آموزش و پرورش، سال‌های حق‌التدریس آنها جزو سابقه کاریشان قرار گیرد و حق بیمه این سال‌ها را خودشان پرداخت کنند.

وی ادامه داد: همچنین در تبصره ۴۵ ماده واحده این طرح مدت خدمت حق‌التدریس را برعهده آموزش و پرورش قرار دادیم تا نگرانی در این زمینه ایجاد نشود.

عضو کمیسیون عمران از نمایندگان خواست با رای بالا به این طرح و فوریت آن به معلمان حق‌التدریسی که در شرایط سخت به روستاهای دوردست می‌رفتند کمک کنند.

در نهایت بعد از رای گیری حتی یک فوریت  این طرح رای نیاورد.

+ نوشته شده در  جمعه سیزدهم خرداد ۱۳۹۰ساعت 13:13  توسط مرتضي  | 

معلمان حق‌التدريس‌ "فاقد " شرايط شركت در آزمون به كار خود ادامه مي‌‌دهند

نورالله حيدري در گفت‌وگو با فارس با اشاره به جلسه عصر روز گذشته كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس اظهار داشت: در اين جلسه انتخابات هيئت رئيسه كميسيون برگزار شد كه براساس نتايج آن، آقاي نصيري قيداري نماينده مردم زنجان جايگزين اينجانب به عنوان سخنگوي كميسيون شد.
* پاسخ حاجي‌بابايي درباره تغييرات مديريتي "تاحدودي " قانع‌كننده بود
وي افزود: در اين جلسه همچنين وزير آموزش و پرورش براي پاسخگويي به سؤالات و شبهات نمايندگان در خصوص برخي از مسائل اين وزارتخانه در كميسيون حاضر شد.
حيدري ادامه داد: يكي از محورهاي صحبت‌هاي نمايندگان موضوع انتصاب‌ها و تغييرات در اين وزارتخانه بود كه اعضاي كميسيون نسبت به آن گلايه‌مند بودند كه چرا مديريت‌هاي درون آموزش و پرورش در كوتاه‌مدت تغيير مي‌كند و به نوعي خواهان ايجاد ثبات در اين مسئوليت‌ها بودند.
عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس اظهار داشت: وزير آموزش و پرورش نيز در پاسخ به گلايه اعضاي كميسيون اعلام كرد كه سعي ما بر كيفي‌سازي كارها بوده و تلاش كرده‌ايم تا نيروهاي توانمندتري را به كار بگيريم و البته سعي ما نيز اين است كه تغييرات مديريتي در آينده كمتر شود.
وي خاطرنشان كرد: پاسخ حاجي‌بابايي در اين رابطه تا حدودي قانع‌كننده بود و قرار شد تا در آينده نشست ديگري در اين رابطه داشته باشيم.
* امكان ادامه فعاليت افراد "فاقد " شرايط شركت در آزمون سوم تير
حيدري با اشاره به بررسي ابهامات موجود در رابطه با آزمون سوم تيرماه براي تعيين تكليف معلمان حق‌التدريس و آموزشياران نهضت سوادآموزي عنوان كرد: در اين رابطه وزير آموزش و پرورش اعلام كرد كه اگر كساني شرايط لازم را براي شركت در آزمون سوم تيرماه نداشته اما «در حال حاضر مشغول به فعاليت باشند»، از كار آنها جلوگيري نمي‌شود و به صورت حق‌التدريس يا آموزشيار به كار خود ادامه مي‌دهند تا در آينده وضعيت آنها معلوم شود.
نماينده مردم اردل و فارسان در مجلس افزود: همچنين كساني هم كه در آزمون شركت مي‌كنند، دو دسته خواهند بود كه بر اين اساس يا پذيرفته مي‌شوند و يا رد مي‌شوند كه اگر پذيرفته نشوند، در شرايط فعلي به كار خود ادامه مي‌دهند، بنابراين به نظر مي‌رسد نگراني خاصي براي اين نيروها وجود ندارد و وضع موجود آنها به هم نمي‌خورد.
* زمان خاصي براي اعلام اسامي "4 هزار آموزشيار استخدامي " اعلام نشد
وي در رابطه الزامي بودن يا نبودن شركت در اين آزمون نيز تصريح كرد: كساني كه در فعاليت آنها فاصله افتاده است و با آموزش و پرورش قطع رابطه كرده‌اند، الزاماً بايد در آزمون شركت كنند تا تعيين تكليف شوند.
حيدري اظهار داشت: وزير آموزش و پرورش در اين جلسه در رابطه با زمان اعلام اسامي 4 هزار آموزشيار واجد شرايط استخدام براساس مصوبه 15 مهر 88 مجلس نيز گفت كه در فرصت قانوني 5 ساله تمام اين افراد استخدام مي‌شوند، اما زمان خاصي را براي انتشار اسامي اعلام نكرد.
عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس در پايان افزود: اعضاي كميسيون سؤالاتي نيز در رابطه با وضعيت مراكز تربيت معلم و تأسيس دانشگاه ويژه فرهنگيان داشتند كه از سوي وزير اعلام شد كارهاي مربوط به اين موضوع براساس قانون در حال پيگيري است.

+ نوشته شده در  جمعه سیزدهم خرداد ۱۳۹۰ساعت 13:11  توسط مرتضي  | 

كسب حد نصاب آزمون تعيين تكليف، آموزشياران را در اولويت استخدام قرار مي دهد

علي باقرزاده' روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعي ايرنا افزود: در مجموع 31 هزار آموزشيار شامل چهار هزار آموزشيار كه به صورت غير مستمر و 27 هزار آموزشيار كه به صورت مستمر همكاري دارند و داراي مدرك دانشگاهي هستند، براي شركت در اين آزمون نام نويسي كرده اند.
وي تاكيد كرد: شركت در آزمون تعيين تكليف اختياري است ولي تقريبا همه آموزشياراني كه با نهضت سوادآموزي همكاري دارند، در اين آزمون شركت مي كنند.
باقرزاده گفت: آزمون تعيين تكليف آموزشياران نهضت سوادآموزي براساس مصوبه مجلس شوراي اسلامي، چهارم تيرماه امسال به صورت همزمان در سراسر كشور برگزار شود.
وي افزود: آموزشياران نهضت سواد آموزي مي توانند با اختيار در اين آزمون شركت كنند؛ در غير اينصورت همچنان به عنوان آموزشيار به خدمت خود ادامه خواهند داد.
رييس سازمان نهضت سوادآموزي افزود: سال گذشته بدون برگزاري آزمون، سه هزار نفر از آموزشياران نهضت سواد آموزي مطابق قانون جذب اين وزارتخانه شدند و آزمون اخير ويژه مشمولان قانون است.
وي درباره ادغام ادارات نهضت سواد آموزي با ادارات آموزش و پرورش استان ها گفت: اين اقدام با هدف سازماندهي دوباره و ايجاد رابطه طولي و عرضي جديد بين افرادي است كه ماموريت نهضت سوادآموزي را در كشور دنبال مي كنند.
باقرزاده خاطر نشان كرد: اين كار در جهت استفاده از همه ظرفيت هاي نيروي انساني، امكانات و تجهيزات همه بخش هاي آموزش و پرورش براي ريشه كن كردن بيسوادي و قرار گرفتن در خدمت نهضت سواد آموزي صورت مي گيرد تا در چند سال آينده به هدف ريشه كني بيسوادي در كشور دست پيدا كنيم.
وي افزود: اين اقدام به منزله حذف ادارات نهضت سوادآموزي نيست بلكه در واقع، بكارگيري همه بخش هاي آموزش و پرورش در راستاي اجراي ماموريت هاي اين سازمان است.
وزير آموزش و پرورش روز گذشته در جمع معلمان و فرهنگيان شهرستان رشت از ادغام ادارات نهضت سواد آموزي با ادارات آموزش و پرورش خبر داده بود.

+ نوشته شده در  جمعه سیزدهم خرداد ۱۳۹۰ساعت 13:8  توسط مرتضي  | 

فیروزجایی: برای استخدام 12 هزار حق التدریسی مشکلی وجود ندارد

فیروزجایی: برای استخدام 12 هزار حق التدریسی مشکلی وجود ندارد
پیش از این نیز رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرده بود: "دولت مکلف به استخدام 60 هزار نیروی حق التدریس از ابتدای سال 1389 شده چرا که هنوز آیین نامه اجرایی این قانون تهیه نشده است."

رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس معتقد است که وزارت آموزش و پرورش قادر به استخدام 12 هزار نیروی حق التدریسی تا پایان سال جاری است و مانعی در این زمینه وجود ندارد.

علی کریمی فیروزجایی در گفتگو با مهر درباره عدم اجرای قانون استخدام 60 هزار نیروی حق التدریس که باید امسال اجرا می شد، افزود: نظر من این است که آموزش و پرورش می تواند از محل نیروهای خروجی خود طی سال جاری 12 هزار نفر از 60 هزار نیروی حق التدریسی را استخدام کند.

پیش از این نیز رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرده بود: "دولت مکلف به استخدام 60 هزار نیروی حق التدریس از ابتدای سال 1389 شده چرا که هنوز آیین نامه اجرایی این قانون تهیه نشده است."

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به نظر بنده هیچ مانعی در استخدام این نیروها طی سال 1388 وجود ندارد و آموزش و پرورش می تواند با استخدام تعدادی از این نیروها در سال جاری به وظیفه قانونی خود عمل کند.

نماینده مردم بابل خاطرنشان کرد: در غیر این صورت وزارت آموزش و پرورش باید از سال آینده به مدت 5 سال و در هر سال 12 هزار نیروی حق التدریسی را استخدام کند.

+ نوشته شده در  جمعه سیزدهم خرداد ۱۳۹۰ساعت 13:3  توسط مرتضي  | 

3 تیر : برگزاری آزمون استخدام معلمان حق التدریس و کارکنان خرید خدمت

رییس مرکز سنجش آموزش و پرورش از برگزاری آزمون استخدام برای معلمان حق التدریس، کارکنان شرکتی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی خبر داد.

محمد عرفی در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر گفت: معلمان حق التدریس ورودی سال79 به بعد که دارای حداقل یک سال سابقه با ابلاغ12ساعت تدریس در هفته هستند و کارکنان خرید خدمتی (شرکتی) سال88 به بعد و آموزشیاران نهضت سوادآموزی که حداقل یک دوره تدریس داشته اند می توانند برای تعیین وضع استخدامی خود در این آزمون شرکت کنند.

وی افزود: آزمون استخدام سوم تیر به صورت هماهنگ در استان های سراسرکشور برگزار می شود و شرکت کنندگان می توانند در یکی از رشته های آموزش ابتدایی، مراقب بهداشت و کودکان استثنایی شرکت کنند.

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: داشتن حداقل مدرک فوق دیپلم و شرط سنی حداکثر40سال برای شرکت کنندگان الزامیست.

عرفی یادآور شد: داوطلبان شرکت در این آزمون تا18اردیبهشت فرصت دارند به ادارات آموزش و پرورش مراجعه و مدارک مورد نیاز را تحویل دهند و زمان توزیع کارت آزمون28تا30خرداد خواهد بود.

وی تصریح کرد: آزمون بصورت چهار گزینه ای و منابع آن نیز در پایگاه اینترنتی آموزش و پرورش به نشانیwww.medu.ir مشخص شده است.

رییس مرکز سنجش آموزش و پرورش تاکید کرد: پذیرفته شدگان این آزمون با اولویت نمره کسب شده و سابقه همکاری به استخدام آموزش و پرورش در خواهند آمد.

+ نوشته شده در  جمعه سیزدهم خرداد ۱۳۹۰ساعت 9:57  توسط مرتضي  | 

الزام شركت معلمان حق التدريس در آزمون استخدامي

رئيس كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي با اعلام جزئيات نحوه استخدام نيروهاي حق التدريس جديد گفت: برخي از اين نيروها بايد در آزمون استخدامي شركت كنند.
علي عباسپور تهراني فرد در گفتگو با خبرنگار مهر درباره زمان دقيق استخدام معلمان حق التدريس در آموزش و پرورش كه اوايل ديماه مجلس به آن راي داد گفت: برخي از معلمان حق التدريس كه ناپيوسته در مدارس تدريس داشته اند يا به مدت يك يا دو سال به عنوان معلم شركتي فعاليت مي كردند بايد در آزمون استخدامي كه وزارت آموزش و پرورش مكلف به برگزاري آن شد، شركت كنند.

نماينده مردم تهران افزود: همچنين وزارت آموزش و پرورش موظف شده كه تا 6 ماه پس از تصويب قانون يعني تا پايان تيرماه سال 1390 اين آزمون را براي معلمان حق التدريس برگزار كند.

رئيس كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس درباره زمان استخدام معلمان حق التدريسي كه سابقه آنها كامل است، گفت: اما معلماني كه با مدرك كارداني پنج سال سابقه پيوسته و كارشناسي چهار سال سابقه پيوسته دارند بايد از زمان تصويب قانون تا كامل شدن ظرفيت 60 هزار نفر استخدام شوند.

بر اساس مصوبه اخير مجلس مقرر شد تا معلمان حق‌التدريس با مدرك كارشناسي و با چهار سال سابقه و نيز با مدرك كارداني و با پنج سال سابقه در قالب قانون استخدام 60 هزار معلم حق‌التدريسي در اولويت استخدام آموزش و پرورش قرار گيرند و در رابطه با آموزشياران نهضت سواد‌آموزي نيز كساني كه تا كنون 60 ماه سابقه فعاليت مستمر دارند در اولويت استخدام قرار دارند.

+ نوشته شده در  جمعه سیزدهم خرداد ۱۳۹۰ساعت 9:54  توسط مرتضي  | 

آخرین اخبار از استخدام آموزش و پرورش

ملاك شركت در آزمون آموزش و پرورش داشتن ابلاغ و شرط دريافت حقوق از آموزش و پرورش اعلام شد.

 


عبدالامير عرفي رئيس مركز سنجش آموزش و پرورش با اشاره به برگزاري آزمون «تعيين اولويت جذب و بكارگيري در آموزش و پرورش» همزمان با سوم تيرماه سال جاري، گفت: ملاك شركت در اين آزمون، «داشتن ابلاغ و دريافت حقوق از آموزش و پرورش» است.


به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، وي با اشاره به مصوبه مجلس در خصوص تعيين تكليف و بكارگيري گروهي از معلمان حق التدريس و نيروهاي شركتي كه در سال هاي اخير در آموزش و پرورش تدريس داشته اند، گفت: 3 گروه مي توانند در آزمون سوم تيرماه سال جاري شركت كنند.


وي در توضيح ويژگي هاي 3 گروه ياد شده، گفت: معلمان حق التدريس كه از سال 79 به بعد، حداقل به مدت يك سال فعاليت آموزشي «غيرمستمر» در آموزش و پرورش داشته اند؛ نيروهاي شركتي كه در قالب شركت هاي آموزشي به تدريس در آموزش و پرورش اشتغال داشته اند و نيز آموزشياران نهضت سوادآموزي كه در حال حاضر با آموزش و پرورش ارتباط دارند، سه گروهي هستند كه مي توانند در آزمون مذكور شركت كنند.


عرفي با بيان اينكه نيروهاي نهضت سوادآموزي در صورت شركت در اين آزمون تعيين اولويت مي شوند و در غير اين صورت در قالب «حق التدريس» به كار خود ادامه خواهند داد، يادآور شد: ملاك شركت در اين آزمون، «داشتن ابلاغ و دريافت حقوق از آموزش و پرورش» است بنابراين افرادي كه از طريق مدارس يا انجمن هاي اوليا و مربيان به كار گرفته شده اند، حق شركت در اين آزمون را ندارند.


رئيس مركز سنجش وزارت آموزش و پرورش، مدارس غيرانتفاعي را نيز از مصاديق «بخش خصوصي» خواند و اعلام كرد: نيروهاي اين مدارس نمي توانند در اين آزمون شركت كنند.

+ نوشته شده در  جمعه سیزدهم خرداد ۱۳۹۰ساعت 9:3  توسط مرتضي  | 

تبدیل وضعیت استخدامی نیروهای شركتی به قرار داد كار معین

مقدمه :
در راستای تحقق رهنمود های حیات بخش قرآن كریم ، رسول گرامی(ص) و ائمه اطهار علیهم السلام مبنی بر لزوم توسعه عدالت در جامعه و رویكرد عدالت محور دولت دهم  و تاكید بر كوتاه كردن دست واسطه ها از چرخه اقتصادی و خدماتی و جلوگیری از بهره كشی از كاركنان شركتی مقرر شد از این پس نیروهای شركتی به قرارداد انجام كار معین تغییر وضعیت یابند كه در نتیجه  افزایش انگیزه و ارتقای بهره وری را در پی خواهد داشت .
 
1-    ارزش های ناظر براجرای طرح : (آموزه های اسلام ، ارزش های انقلاب اسلامی ، سخنان و بیانات امام و مقام  معظم رهبری) :
قرآن كریم « كونوا قوامین بالقسط  نساء 135 » و « كونوا قوامین لله شهداء بالقسط و لا یجرمنكم شنئان قوم علی الا تعدلوا  اعدلوا هو اقرب للتقوی مائده 8 »  ،  تكرار مفهوم عدالت در شكل های مختلف آن 28 بار دلیل محكمی بر اهمیت موضوع از دید اسلام و قرآن دارد . 
 
2-    اسناد پشتیبان (قانون اساسی ، سند چشم انداز ، برنامه چهارم ، برنامه پنجم ، سند آموزش و پرورش و ...):
-        در اجرای اصل 138 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران  و بر اساس بند 43 قانون اساسی برای جلوگیری از بهره كشی از كار دیگری .
-        بند الف ماده 49 قانون برنامه چهارم و بند ب ماده 20 قانون برنامه پنجم توسعه كشور 
-         ابلاغیه های شماره 45491/214975 و 45491/217777 مورخ 28/9/89 و پیرو بخشنامه شماره 10/306332 مورخ 26/10/89 در خصوص الزام كلیه دستگاه های اجرایی به تبدیل وضعیت نیروهای شركتی موجود .
-         مواد 32 و 124 قانون خدمات كشوری ، و اجرای تبصره یك ماده 7 قانون كار
3-  عنوان طرح :
« حذف شركت های پیمانكاری / واسطه ای و  عقد قرارداد مستقیم انجام كار معین دستگاه های اجرایی با نیروی انسانی مورد نیاز » .
4-  شرح طرح :
عقد قرارداد انجام كار معین به صورت مستقیم و بدون واسطه دستگاه های اجرایی با نیرو های شركتی كه حداقل یكسال تا تاریخ 31/2/89 دارای سابقه حق بیمه و دریافت حقوق از اعتبارات دولتی می باشند .
5-  ضرورت طرح :
از آنجا كه شركت های طرف قرار داد بخش قابل توجهی(گاه تا 50 درصد)  از حقوق و دستمزد كاركنان را به عنوان حق العمل و كمیسیون و.. برداشت می كردند و این امر موجبات بروز نارضایتی عمیق كاركنان را فراهم نموده كه عواقب شوم آن بر زندگی كارگران ، سبب كاهش امنیت شغلی افراد و بروز تنش و نگرانی  مستمر و تعمیم آن به بیرون از محیط كار (خانه و جامعه) گردیده است . لذا اصلاح وضعیت موجود و حذف واسطه ها و شرایط تحمیلی آن ها منجر به بهبود روابط ومناسبات كارگران و كارفرما شده و افزایش انگیزه ، رضایتمندی ، و در نتیجه بهره وری  بیشتر را به دنبال خواهد داشت .
همچنین ایجاد سیستم‌های چندگانه حقوق و دستمزد برای نیروهای رسمی، پیمانی، قراردادی وكار معین، شركتی در دستگاه دولتی نوعی بی‌انگیزگی و بی عدالتی شدید را باعث می شد كه حاصل آن عدم كارآمدی سیستم اداری و نارضایتی افراد بود.
این واقعیت های تلخ و ناگوار ، دولت عدالت محور دهم را برآن داشت تا با تأكید رئیس جمهور محترم، طرحی برای ساماندهی وضعیت كاركنان تهیه و اجرا نمایند .                                                                      .                                                                                
سر انجام تلاش دولت خدمتگزار در این خصوص به ثمر نشست  و منجر به  صدور بخشنامه شماره 84515 شده است.
6-  اهداف كمی و كیفی طرح :
تحقق رهنمود های قرآن كریم و مطالبات مقام معظم رهبری (دامت افاضاته) .
ایجاد تناسب منطقی بین میزان دستمزد و رنج كار
حذف شركت های واسط كه مبلغ زیادی از حاصل دسترنج كاركنان را به عنوان حق العمل یا كمیسیون برداشت می نمودند .
تقویت انگیزه و میل به كار در كاركنان
افزایش بهره وری كاركنان
7-  فعالیت ها و اقدامات :
ارسال بخشنامه و دستورالعمل های اجرایی به ادارات كل استان و مدیران امور اداری در خصوص چگونگی انعقاد قرارداد كار معین با آنان
نیروهای كار در این مصوبه به سه دسته تقسیم می‌شوند:
           1-  نیروهای تیپ اول، نیروهای متخصص در مشاغل تخصصی با اولویت مناطق محروم و كمتر توسعه   
      یافته و مناطق روستایی كه در اولویت استخدام قرار دارند.
2- نیروهای تیپ دوم، نیروهای آن دسته از مشاغلی كه ضرورتاً برای انجام فعالیت‌ها و وظایف اصلی
     دستگاه‌ها به آنان نیاز است. (مانند نیروهای دفتری) . وضعیت این نیروها به صورت پیمانی درآمده و 
     پس از تصویب چارت سازمانی دستگاه‌ها استخدام خواهند شد.
3- نیروهای تیپ سوم، نیروهای شركتی كه شامل افرادی هستند كه  در فعالیت‌های پشتیبانی مانند طبخ
     غذا، امور حمل و نقل، خدمات فضای سبز و... كار می‌كنند. این نیروها با ساماندهی شركت‌ها بر
     اساس این بخشنامه از جهت امنیت شغلی، پرداخت عادلانه حقوق و دستمزد، ساماندهی مدیریت، دفاع
     از حقوق كاركنان، تعیین روابط عادلانه، منطقی كردن نظام عملكرد پاداش و... وضعیت عادلانه تری
     خواهند یافت.
8-  سیر زمانی:
از تاریخ 1/3/89 لغایت اسفند ماه 89 با توجه به الویت های اعلام شده نیروهای شركتی تمام وقت و پاره وقت .
9-   اعتبارات :
بند 29 قانون بودجه سال 1389
10- مكانیزم نظارت :
داشتن سابقه پرداخت بیمه ، گواهی استعلام سازمان تامین اجتماعی ، گواهی دریافت حقوق از اعتبارات دولتی ، اسناد حسابداری مناطق آموزش و پرورش،و ادارات كل استان و ارائه مدارك و مستندات جهت  دریافت كد پرسنلی از حوزه ریاست (وزارتخانه)
11- مشكلات و موانع :
چون در گذشته جذب نیروهای شركتی تابع ضوابط خاصی نبوده است لذا افراد با مدارك متنوع و بدون توجه به تخصص آن ها از بیسواد تا لیسانس و فوق لیسانس به كار گرفته شده بودند .
12-    بازخورد ها :
اعلام رضایت نیروهای قراردادی جذب شده
افزایش بازدهی و راندمان كارها

+ نوشته شده در  جمعه سیزدهم خرداد ۱۳۹۰ساعت 8:58  توسط مرتضي  | 

آزمون استخدامی تعیین تكلیف معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی

آزمون تعیین تكلیف مشمولین ماده ۱۷ قانون الحاق سه ماده و دو تبصره به قانون تعیین تكلیف معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب ۷/۱۰/۱۳۸۹ مجلس شورای اسلامی

وزارت آموزش و پرورش در اجرای تبصره ۷ ماده ۱۷ قانون الحاق سه ماده و دو تبصره به قانون تعیین تكلیف معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی مصوب ۷/۱۰/۸۹ مجلس شورای اسلامی و به منظور تعیین تكلیف افراد مشمول ماده مذكور با رعایت كلیه قوانین و مقررات مربوط و شرایط مندرج در این اطلاعیه اقدام به برگزاری آزمون می نماید:

شرایط عمومی شركت در این آزمون

شركت كنندگان علاوه بر دارا بودن شرایط اختصاصی باید در هنگام ثبت نام دارای كلیه شرایط مصرحه در قوانین و مقررات مربوط از جمله قانون مدیریت خدمات كشوری و قانون گزینش كه اهم آنها به شرح زیر اعلام می شود باشند:

شرایط عمومی شركت در این آزمون:

 1. اعتقاد به دین مبین اسلام یا یكی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 2. التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 3. داشتن تابعیت ایران
 4. داشتن حداقل سن ۲۰ سال تمام و حداكثر ۴۰ سال تمام
 5. انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی برای مردان
 6. عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر
 7. نداشتن سابقه محكومیت جزایی موثر
 8. داشتن مدرك تحصیلی معتبر دانشگاهی یا مدارك همتراز معتبر(مورد تایید مراجع قانونی صادر كننده)
 9. داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام كاری كه بكارگیری می شوند.

شرایط اختصاصی شركت در این آزمون:

 1. افرادی كه از ۱/۱/۱۳۷۹ به بعد به صورت حق التدریس و یا در سالهای اخیر از طریق شركت های خدماتی حداقل ۱۲ ساعت تدریس در هفته و یكسال تحصیلی با وزارت آموزش و پرورش همكاری آموزشی و پرورشی داشته اند و یا در نهضت سوادآموزی به صورت آموزشیار حداقل در یك دوره خدمت نموده اند و خدمت و همكاری آنها مستمر نبوده است.

تبصره ۱ : احراز همكاری آموزشی و پرورشی این افراد به عهده آموزش و پرورش و آموزشیاران نهضت سوادآموزی با  گواهی نهضت سوادآموزی خواهد بود.

تبصره ۲ : نیروهای حق التدریس مطابق با ابلاغ آموزش و پرورش مشغول بكار شده و از آموزش و پرورش حق التدریس دریافت كرده باشند و نیروهای شركتی مطابق لیست های موجود در آموزش و پرورش از جمله آموزش و گزینش و ذیحسابیها شناسایی می شوند.

تبصره 3 : كلیه آموزشیاران نهضت سوادآموزی كه مشمول ماده 5 قانون تعیین تكلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش 15/7/1388 نیستند ولی بصورت مستمر با نهضت سوادآموزی همكاری داشته و دارند و همچنین سایر آموزشیارانی كه در حال حاضر شرایط مقرر در ماده 5 قانون فوق را ندارند و با نهضت بصورت مستمر همكاری دارند نیز می توانند در این آزمون شركت نمایند.

بدیهی است در صورت اخذ نصاب لازم، آموزش و پرورش می تواند در صورت نیاز و اخذ مجوز به صورت حق التدریس در آموزش و پرورش آنها را بكارگیری نماید.

 1. كسب حد نصاب لازم 60 درصد نمره در این آزمون.

تذكر : افراد مشمول این ماده چنانچه در آزمون شركت نكنند و یا درصورت شركت حدنصاب تعیین شده را كسب ننمایند به خدمت آموزشی یا همكاری آموزشی آنها خاتمه داده می شود.

 1. نداشتن مانع قانونی استخدام در دستگاه های دولتی و همچنین نداشتن منع بكارگیری در آموزش و پرورش به موجب آراء مراجع قانونی.
 2. سپردن تعهد رسمی مبنی بر اینكه در صورت بكارگیری (حق التدریس یا استخدام) حداقل به مدت 5 سال در مجتمع های روستایی و مناطق روستایی كه آموزش و پرورش نیاز داشته و اعلام می كند خدمت نماید و در صورت استنكاف مكلف بوده به ازای هر سال عدم ایفای تعهد خسارات وارده مطابق مفاد سند تعهد كه توسط آموزش و پرورش تنظیم می شود به آموزش و پرورش پرداخت نماید.
 3. افرادی كه بر اساس این ماده تعیین تكلیف می شوند آموزش و پرورش بر اساس نیاز خود و برحسب جنسیت و نیاز هر منطقه و برای مناطق روستایی بعد از اخذ مجوز لازم از مراجع ذیصلاح بكارگیری می كند.
 4. این آزمون برای رشته آموزش ابتدایی، آموزش استثنایی و مراقب بهداشت مدارس برای مقطع ابتدایی برگزار می شود و افرادی كه بر اساس اولویت ها تعیین تكلیف می شوند. فقط باید در همان رشته و مقطعی كه آزمون داده اند خدمت كنند.

**تذكرات مهم:

1.       افرادی كه حد نصاب مقرر در آزمون را به دست آورده و دارای اولویت های قانونی می باشند باید در زمان استخدام  نیز دارای شرایط و صلاحیت عمومی باشند.

2.       چنانچه در هر مرحله از مراحل آزمون جذب (حتی پس از قبول نهایی و تعیین اولویت بكارگیری) محرز شود داوطلب اطلاعات و مدارك خلاف واقع داده یا فاقد شرایط مندرج در آگهی این آزمون بوده محروم و قبولی وی كان لم یكن تلقی خواهد شد.

3.       صحت مدارك تحصیلی پذیرفته شدگان در این آزمون توسط آموزش و پرورش از مراجع ذی ربط استعلام و در صورت عدم تآیید، قبولی آنهاكان لم یكن می شود.

شرایط و زمان نحوه ثبت نام:

افراد واجد شرایط می توانند از تاریخ 5/2/1390 لغایت 18/2/1390 با مراجعه به آموزش و پرورش محل خدمت پس از تكمیل فرم مشخصات در صورت تایید آموزش و پرورش نسبت به واریز مبلغ 000/50 ریال به حساب 31-1245 درآمدهای اختصاصی نزد بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران ( قابل پرداخت در كلیه شعب بانك ملی) به عنوان حق شركت در آزمون اقدام با مراجعه حضوری به اداره كل آموزش و پرورش استان نسبت به شركت در آزمون اقدام نمایند.

تذكر: وجه واریزی به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد، ضروری است داوطلبان پس از اطلاع كامل از شرایط ثبت نام در خصوص واریز وجه اقدام نمایند.

مدارك لازم:

1.       دو قطعه عكس 4*3

2.       كپی شناسنامه و كارت ملی همراه با اصل

3.       كارت پایان خدمت (قطعی) یا معافیت دائم برای آقایان

4.       تصویر و اصل مدرك فارق التحصیلی ، گواهی های انجام كار تایید شده حسب مورد توسط ادارات محل خدمت یا نهضت سواد آموزی

نحوه احتساب نمره و اولویت بندی:

1.       افراد شركت كننده در آزمون باید حداقل 60 درصد نمره آزمون كتبی را كسب نماید.

2.       در صورت كسب این نصاب به ازای هر سال خدمت آموزشی یا همكاری آموزشی كه حداقل 12ساعت تدریس در هفته برای نیروهای حق التدریس و خرید خدمات آموزشی و دو دوره سوادآموزی برای آموزشیاران نهضت سوادآموزی كه به طور كامل در یكسال تحصیلی انجام گرفته باشد 5 امتیاز و حداكثر تا 30 امتیاز محاسبه می شود.

3.       نتیحه آزمون كتبی حداكثر 70 امتیاز است و حداكثر امتیاز به كسی داده می شود كه بالاترین نمره در این آزمون را بدست آورده باشد.

4.       در صورت داشتن حد نصاب لازم مجموع امتیاز آزمون و امتیاز خدمت آموزشی یا همكاری آموزشی مبنای اولویت بكارگیری خواهد بود.

 

مواد آزمون:

1.       زبان و ادبیات فارسی

2.       قرآن و معارف اسلامی

3.       تكنولوژی آموزشی

4.       ریشه های انقلاب اسلامی و ولایت فقیه

5.       روانشناسی تربیتی

6.       تعلیم و تربیت اسلامی

7.       اصول و روش های فنون تدریس

8.       سنجش و ارزشیابی

تبصره 1 : سوالات آزمون چهارگزینه ای است و بدون مصاحبه مبنای تصمیم گیری خواهد بود و نمره منفی نیز لحاظ خواهد شد.

تبصره 2 : اقلیت های دینی از پاسخگویی به سوالات قرآن و معارف اسلامی معاف بوده و نمره آن در سایر مواد آزمون توزیع می شود.

تیصره 3 : برای رشته های مورد نیاز آموزش ابتدایی ، استثنایی و مراقب بهداشت 20 سوال تخصصی به ترتیب از (بررسی كتب دوره ابتدایی ، شناخت كودكان استثنایی ، بهداشت عمومی)

تبصره : منابع سوالات این آزمون در حد سرفصل های كتب مراكز تربیت معلم طراحی خواهد شد.

زمان برگزاری آزمون:

زمان برگزاری آزمون روز جمعه مورخ 3/4/1390 می باشد كه ساعت برگزاری و سایر اطلاعات مورد نیاز توسط آموزش و پرورش استان به اطلاع متقاضیان خواهد رسید.

+ نوشته شده در  جمعه سیزدهم خرداد ۱۳۹۰ساعت 8:57  توسط مرتضي  | 

برگزاري آزمون تعيين اولويت جذب و بكارگيري آموزش و پرورش در سوم تيرماه

رييس مركز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: آزمون تعيين اولويت جذب و بكارگيري در آموزش و پرورش سوم تيرماه سال جاري برگزار مي شود.
به گزارش سرويس «آموزش و پرورش» خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، عبدالامير عرفي با اشاره به مصوبه مجلس در خصوص تعيين تكليف و بكارگيري آن دسته از معلمان حق‌التدريس و نيروهاي شركتي كه در سال‌هاي اخير در آموزش وپرورش تدريس داشته‌اند، گفت: در اين آزمون 3 گروه مي‌توانند شركت كنند.
وي افزود: معلمان حق‌التدريسي كه از سال 79 حداقل يك سال فعاليت آموزشي غيرمستمر با آموزش و پرورش داشته‌اند، نيروهاي شركتي كه در قالب شركت‌هاي آموزشي به تدريس در آموزش وپرورش اشتغال داشته‌اند و آموزشياران نهضت سوادآموزي كه در حال حاضر با آموزش و پرورش ارتباط دارند، سه گروهي هستند كه مي‌توانند در اين آزمون شركت كنند.
افرادي كه از طريق مدارس يا انجمن‌هاي اوليا و مربيان به كار گرفته شده‌اند، حق شركت در آزمون را ندارند
عرفي با بيان اينكه نيروهاي نهضت در صورت شركت در اين آزمون تعيين اولويت مي‌شوند و در غير اين صورت در قالب حق‌التدريس به كار خود ادامه خواهند داد، يادآور شد: ملاك شركت در آزمون تعيين اولويت بكارگيري، داشتن ابلاغ و دريافت حقوق از آموزش و پرورش است، بنابراين افرادي كه از طريق مدارس يا انجمن‌هاي اوليا و مربيان به كار گرفته شده‌اند، حق شركت در آزمون را ندارند.
رييس مركز سنجش وزارت آموزش و پرورش، مدارس غيرانتفاعي را نيز بخش خصوصي خواند و اعلام كرد: نيروهاي اين مدارس نمي‌توانند در اين آزمون شركت كنند.

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم خرداد ۱۳۹۰ساعت 7:19  توسط مرتضي  | 

استخدام 4 هزار آموزشيار نهضت سوادآموزی

تا پايان ارديبهشت ماه صورت مي‌گيرد
استخدام 4 هزار آموزشيار نهضت سوادآموزی
رئيس سازمان نهضت سوادآموزي كشور گفت: اسامي 4 هزار نفر از آموزشياران نهضت سوادآموزي كه در اولويت استخدام قرار گرفته‌اند، تا پايان ارديبهشت ماه جاري نهايي و اعلام مي‌شود.

علي باقرزاده در گفت‌وگو با ايسنا گفت: بر اساس ماده 5 قانون تعيين تكليف معلمان حق‌التدريس و آموزشياران، 7 هزار نفر از آموزشياران نهضت سوادآموزي تعيين تكليف شدند كه 3 هزار نفر از آنها سال گذشته در آموزش و پرورش استخدام شدند و اسامي 4 هزار نفر باقي‌مانده نيز در حال نهايي شدن است و تا پايان ارديبهشت ماه جاري اعلام مي‌شود.

وي با بيان اين‌كه، 4 هزار نفر از آموزشياران نهضت كه در ليست استخدامي آموزش و پرورش قرار گرفته‌اند، بدون آزمون، استخدام مي‌شوند، افزود: پس از اعلام اسامي آموزشياران نهضت سوادآموزي و همچنين صدور مجوزهاي لازم از سوي دولت براي جذب نيرو در آموزش و پرورش، بر اساس سهميه‌اي كه به سازمان نهضت سواد آموزي تعلق مي‌گيرد، بخشي از اين 4 هزار نفر استخدام خواهند شد.

تقاضاي جذب 20 هزار نيروي جديد از سوي آموزش و پرورش

رئيس سازمان نهضت سوادآموزي كشور، همچنين از تقاضاي جذب 20 هزار نيرو از سوي آموزش و پرورش براي سال90 خبر داد و تاكيد كرد: جذب اين تعداد نيرو منوط به موافقت معاونت توسعه مديريت و منابع انساني رياست ‌جمهوري است.
استخدام

باقرزاده در اين باره گفت: بنابراين هر زمان كه دولت مجوزهاي لازم را جهت استخدام نيروهاي جديد به وزارت آموزش و پرورش اعطا كند، بخشي از اين سهميه نيز به آموزشياران نهضت سوادآموزي تعلق مي‌گيرد، لذا تعداد ديگري از 4 هزار نفر از آموزشياران باقي‌مانده كه تعيين تكليف شده‌اند، استخدام مي‌شوند.

وي با بيان اين كه آموزشياراني كه در سال 88 و 89 شركتي بوده و همزمان يا قبل از آن با نهضت سوادآموزي همكاري داشتند، در صورت دارا بودن 60 ماه سابقه و با اولويت مدارك تحصيلي مرتبط، بدون شركت در آزمون در اولويت استخدام قرار مي‌گيرند، اظهار كرد: اين آموزشياران به استناد ماده 16 قانون تعيين تكليف معلمان حق‌التدريس و آموزشياران نهضت، تعيين تكليف شده‌اند، لذا براي استخدام نيازي به شركت در آزمون ندارند و هر زماني كه مجوزهاي لازم براي استخدام نيروي جديد به آموزش و پرورش صادر شود، اين افراد استخدام مي‌شوند.

باقرزاده معيارهاي انتخاب اين آموزشياران را دارا بودن مدرك تحصيلي، ميزان سنوات و رشته تحصيلي عنوان و تصريح كرد: معيار انتخاب آموزشياران ياد شده، كشوري بوده و سهميه‌اي به استان‌ها تعلق نگرفته است.

رئيس سازمان نهضت سوادآموزي كشور افزود: اسامي نهايي شده 4 هزار آموزشيار نهضت سوادآموزي كه براساس قانون تعيين تكليف شده‌اند تا پايان ماه جاري از طريق پايگاه اينترنتي نهضت سوادآموزي اعلام مي‌شود.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هفتم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 15:38  توسط مرتضي  | 

فقط معلمان تربیت معلم جذب آموزش و پرورش می‌شوند

 
وزیر آموزش و پرورش گفت: با تاسیس دانشکده تربیت معلم مخصوص فرهنگیان در تمام استانها از این به بعد تنها معلمان تربیت شده در این مراکز جذب آموزش و پرورش می‌شوند.
به گزارش خبرنگار مهر در قم حمید رضا حاجی بابایی ظهر پنج‌شنبه در پنجمین همایش سالانه همکاری‌های آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه که با موضوع "نطریه اسلامی علم و دین و دلالت‌های آن در برنامه درسی" در سالن همایش‌های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد گفت: آموزش و پرورش با دارابودن 18 میلیون مخاطب و دانش آموز نهاد عریض و طویلی است و هیچ وزارتخانه‌ای همپای آن نیست.
وی ادامه داد: با وجود این هر کدام از نهادها و دستگاه ها اعتباری برای کارهای فرهنگی خود می‌گیرند و باید دید چند درصد این اعتبارات به دانش آموزان اختصاص می‌یابد.
وزیر آموزش و پرورش در ادامه از راه اندازی دانشکده تربیت معلم در تمام استانها خبر داد و گفت: با تأسیس این مراکز فقط معلمان تربیت شده در مراکز تربیت معلم جذب آموزش و پرورش می‌شوند.
مدارس در اولویت برنامه‌های فرهنگی قرار گیرند
حاجی بابایی با بیان اینکه کارهای فرهنگی باید از آموزش و پرورش آغاز شود و در مدارس اولویت داشته باشد تصریح داشت: امکانات این دستگاه بزرگ به لحاظ مادی و معنوی اندک است و به جای آنکه هزینه های فرهنگی صرف پیشگیری در کشورشود صرف درمان می شود.
وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر لزوم توجه بیشتر به آموزش و پرورش در مباحث فرهنگی تاکید کرد: اگر در آموزش و پرورش کار فرهنگی مناسبی صورت گیرد دیگر جنگ نرم معنا نخواهد داشت زیرا در جایی که فرهنگ قرآنی حاکم شود خطری به وجود نمی آید.
جایی برای تبلیغ بهتر از آموزش و پرورش نیست
حاجی بابایی با بیان اینکه جایی برای تبلیغ بهتر از آموزش و پرورش نیست اظهارداشت: با توجه به کم بودن هزینه های آموزش و پرورش و امکانات موجود در مدارس این موضوع امکان پذیر است.
وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: هر کدام از نهادهای فرهنگی مانند سازمان تبلیغات اسلامی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ... که به دنبال انجام کارهای فرهنگی هستند جایی بهتر از آموزش و پرورش را به لحاظ تاثیرگذاری پیدا و بازده پیدا نخواهند کرد
+ نوشته شده در  شنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 13:16  توسط مرتضي  | 

نيروهاي حق‌التدريس استخدام مي‌شوند

مدير آموزش و پرورش چايپاره گفت: تمام نيروهاي حق‌التدريس و شركتي آموزش و پرورش اين شهرستان امسال استخدام مي‌شوند.
به گزارش خبرگزاري فارس از چايپاره، حسن سيدعبدالهي صبح امروز در جلسه شوراي آموزش و پرورش اين شهرستان اظهار داشت: اكثر قريب به اتفاق نيروهاي حق‌التدريس استخدام شده‌اند و مابقي آنها و نيروهاي شركتي نيز امسال جذب اين اداره مي‌شوند.
وي همچنين به حل مشكل فرهنگيان بدون مسكن اشاره كرد و گفت: زمين مناسب براي احداث مسكن فرهنگيان مهيا شده است و به زودي به تمام فرهنگيان بدون مسكن زمين براي احداث ساختمان واگذار مي‌شود.
فرماندار چايپاره از واريز عوارض پنج درصد آموزش و پرورش توسط فرمانداري تجليل كرد و گفت: سال گذشته شهرداري از همين محل بيش از 286 ميليون ريال به حساب آموزش و پرورش واريز كرده و يكي از شهرستان‌هاي پيشرو استان در اين زمينه بوده است.
مجيد هاشمي اضافه كرد: دولت نهم سعي كرده است با نگاه و هدفي عدالت‌محور مشكلات معلمان را رفع كرده و حقوق آنان را به موقع و در جاي خود پرداخت كند.
وي اضافه كرد: جامعه رشد، توسعه و پيشرفت نخواهد كرد مگر اينكه معلمان به رسالت خود به درستي عمل كنند.
هاشمي با بيان اينكه روز معلم بايد منشأ تحول، پيشرفت و توجه به اين قشر باشد، افزود: دولت نهم سعي كرده است تا به صورت خاص و ويژه به مسائل مالي معلمان رسيدگي كند.
وي تصريح كرد: بيشترين تحولات در حوزه بشري در قرن 20 رخ داد و اين اتفاقات را در قرن 21 بايد با سرعت بيشتري پيگيري كنيم؛ يك معلم در قرن 21 بايد داراي ويژگي‌هايي از قبيل اطلاعات علمي دقيق و به روز، آشنايي با فناوري‌هاي آموزشي، اخلاق، ابتكار، نوآوري و خلاقيت، فن بيان، مهارت، سرعت و به كارگيري اصول منطقي تدريس باشد كه مهم‌ترين آن اخلاق است چون اگر يك معلم همه ويژگي داشته باشد و اخلاق نداشته باشد در كارش موفق نيست و سبب به وجود آمدن ناهنجاري اجتماعي مي‌شود براي اينكه تخصص دارد ولي تعهد ندارد.

+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 17:45  توسط مرتضي  | 

دانلود سوالات استخدام آموزش و پرورش اصفهان ( سال 90 )

ثبت‌نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش اصفهان ( سال 90 ) ادامه دارد     
معاون پشتیبانی اداره كل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: ثبت‌نام آزمون استخدامی اداره آموزش و پرورش استان اصفهان تا 18 اردیبهشت جاری تمدید شد.
به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، كمال خشوعی در جمع خبرنگاران اصفهانی به برگزاری آزمون ثبت نام استخدامی آموزش و پرورش اشاره كرد و اظهار داشت: این آزمون تیرماه سال جاری برگزار می‌شود و متقاضیان می‌توانند در رشته‌های ابتدایی، استثنایی و مراقب سلامت شركت كرده و در اولویت استخدام قرار گیرند.
وی افزود: متقاضیان استخدام ضمن دارا بودن شرایط و ویژگی‌های خاص، می‌توانند به محل كار خود مراجعه كنند.
معاون پشتیبانی اداره كل آموزش و پرورش استان اصفهان تاكید كرد: متقاضیان با فراهم آمدن زمینه، شرایط و بودجه استخدام در اولویت استخدام قرار می‌‌‌گیرند، اما استخدام نمی‌شوند.
وی با اشاره به محدودیت نقل و انتقال در آموزش و پرورش اضافه كرد: در سال جاری شرط اصلی نقل و انتقال معلمان، وجود جایگزین است.
خشوعی بیان داشت: شرط تشكیل مجتمع‌های آموزشی شهری، وجود دو تا سه مدرسه هم‌جوار در دو یا سه دوره تحصیلی هم جنس و هم نوع است كه به صورت پایلوت اداره می‌شون

+ نوشته شده در  شنبه دهم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 20:53  توسط مرتضي  | 

آموزش و پرورش سال آینده سهمیه استخدامی دارد

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: در سال آینده سهمیه استخدامی داریم که به محض ابلاغ اقدام خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، وحید کیارشی گفت: در برنامه پنج ساله اول 60 هزار نفر در آموزش و پرورش استخدام خواهند شد و در سال جاری 26 هزار نفر از این تعداد تبدیل وضعیت شده‌اند.
وی افزود: با پذیرش 26 هزار نفر نیروی حق‌التدریسی، شمار نیروهایی که در سال آینده جذب می‌شوند، به 66 هزار نفر می‌رسد.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در مورد قانون "دورکاری" این وزارتخانه تصریح کرد: آیین نامه طرح دورکاری ابلاغ و مشاغلی که می‌توانند از این طرح بهره‌مند شوند، مشخص و ابلاغ شده است.
معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی همچنین از ابلاغ دستورالعمل ارتقای شغلی کارمندان خبر داد و تصریح کرد: دستورالعمل ارتقای رتبه و طبقه همکاران فرهنگی به استان‌ها ارسال شده است.
+ نوشته شده در  دوشنبه چهارم بهمن ۱۳۸۹ساعت 7:59  توسط مرتضي  | 

معلمين حق التدريسي در آموزش و پرورش استخدام خواهند شد

شوراي نگهبان طرح الحاق سه ماده و دو تبصره به قانون تعيين تکليف استخدامي معلمين حق التدريسي و آموش ياران نهضت سواد آموزي در وزارت آموزش و پرورش را تاييد کرد.
به گزارش خبرنگار سياسي موج، دکتر عباسعلي کدخدايي سخنگوي شوراي نگهبان در ادامه نشست خبري خود طرح الحاق سه ماده و دو تبصره به قانون تعيين تکليف استخدامي معلمين حق التدريسي و آموش ياران نهضت سواد آموزي در وزارت آموزش و پرورش را از سوي شوراي نگهبان مغاير با موازين شرع و قانون اساسي ندانست.
بر اساس گفته هاي سخنگوي شوراي نگهبان، لايحه تشکيلات و آئين دادرسي ديوان عدالت اداري نظر به اين که طبق اصل 85 قانون اساسي، مجلس نمي تواند اختيار قانون گذاري را به شخص يا هيأتي واگذار کند، فقط در موارد ضروري مي تواند اختيار وضع بعضي از قوانين را به کميسيون هاي داخلي خود تفويض نمايد. با توجه به اين که ديوان عدالت اداري قانون دايمي مصوب مجلس شوراي اسلامي است و امور اين ديوان به طور طبيعي جريان دارد و خلأ قانوني که جبران آن ضروري باشد در اين خصوص وجود ندارد و هيچ ضرورتي براي تصويب اين مصوبه در کميسيون به صورت آزمايشي بدون جري مراحل عادي قانون گذاري نيست. علاوه بر وجود ابهام و اشکال عديده در اين مصوبه و با عنايت به مراتب مذکوره تصويب آن توسط کميسيون قضايي و حقوقي مجلس شوراي اسلامي، مغاير اصل 85 قانون اساسي تشخيص داده شد.
کدخدايي ادامه داد: به فرض اين که قانون موجود در برخي موارد نادر احتياج به تغيير و اصلاح يا تکميل داشته باشد بايد به اين نحو و به همان مقدار اکتفا شود.
همچنين لايحه پيش فروش ساختمان که با اصلاحاتي در جسه مورخ دوازدهم دي 1389 به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيده است؛ در جلسه مورخ 29 دي ماه سال جاري شوراي نگهبان مورد بحث و بررسي قرار گرفت و با توجه به اصلاحات به عمل آمده، مغاير با موازين شرع و قانون اساسي شناخته نشد.
طرح حمايت از احياي به‌سازي و نوسازي بافت هاي فرسوده و ناکارآمد شهري که با اصلاحاتي در جلسه مورخ 12 دي ماه 1389 به تصويب مجلس شوراي اسالمي رسيده است؛ در جلسه مورخ 29/10/89 شوراي نگبان مورد بحث و بررسي قرار گرفت و با توجه به اصلاحات به عمل آمده مغاير با موازين شرع و قانون اساسي شناخته نشد.
طرح اصلاح ماده 101 قانون شهرداري که با اصلاحاتي در جلسه مورخ 5 دي ماه 1389 به تصيب مجلس شوراي اسلامي رسيده است، در جلسه مورخ 29/10/89 شوراي نگهبان مورد بحث و بررسي قرار گرفت و با توجه به اصلاحات به عمل آمده نظر شورا به شرح زير اعلام مي گردد:
1- عليرغم اصلاح به عمل آمده در ماده 101 از حيث عدم تعيين مهلت براي کميسيون ماده 5 و موظف کردن قاضي به اخذ نظر کميسيون مزبور براي رسيدي و اتخاذ تصميم، خلاف موازين شرع تشخيص داده شد.
2- در صورت مطالبات شهرداري در تبصره3 در خصوص حداقل 20 درصد از کل زين در صورتي که نياز به شوراع و معابر به مقدار مذکور در زمين مورد تفکيک نباشد، آيا باز هم بايد به اين ميزان گرفته شود يا خير، ابهام دارد؛ پس از رفع ابهام اظهار نظر مي شود.
طرح اصلاح الگوي مصرف انرژي، مصوب جلسه مورخ 5 دي ماه 1389 مجلس شوراي اسلامي در جلسه مورخ 89/10/29 شوراي نگهبان مورد بحث و بررسي قرار گرفت که نظر شورا به شرح زير اعلام مي گردد:
همانطور که قبلا در موارد متعدد اظهار نظر شد، مواد 39 و 49 از جهت روشن نبودن وضعيت اساسنامه "شرکت ملي گاز ايران" پس از رفع ابهام اظهار نظر خواهد شد.
طرح استفساريه ماده 13 قانون حمايت از آزادگان مصوبه 1369، مصوب جلسه مورخ 15 دي ماه 1389 مجلس شوراي اسلامي در جلسه مورخ 89/10/29 شوراي نگهبان مورد بحث و بررسي قرار گرفت که نظر شورا به شرح زير اعلام مي شود:
چون منوظر از "غيرشاغل" روشن نيست، ابهام دارد؛ پس از رفع ابهام اظهار نظر خواهد شد.
طرح تمديد مهلت اجراي آزمايشي قانون مجازات اسلامي، مصوب جلسه مورخ 28 آذر ماه 1389 مجلس شوراي اسلامي در جلسه مورخ 15/10/89 شوراي نگهبان مورد بحث و بررسي قرار گرفت که مغاير با موازين شرع و قانون اساسي شناخته شد.
طرح اصلاح ماده 8 قانون ساماندهي و حمايت از توليد و عرضه مسکن مصوب 1387، مصوب جلسه مورخ 28 آذرماه 1389 مجلس شوراي اسلامي در جلسه مورخ 15/10/89 شوراي نگهبان مورد بحث و بررسي قرار گرفت که مغاير با موازين شرع و قانون اساسي شناخته نشد.
طرح تاسيس شرکت هاي تعاوني توسعه و عمران شهرستاني، مصوب جلسه مورخ 28 آذرماه 1389 مجلس شوراي اسلامي در جلسه مورخ 15/10/89 شوراي نگهبان مورد بحث و بررسي قرار گرفت که مغاير با موازين شرع و قانون اساسي شناخته شد.
لايحه موافقت‌نامه همکاري و هماهنگي، بين جمهوري اسلامي ايران و سلطنت عمان، مصوب جلسه 28 آذرماه 1389 مجلس شوراي اسلامي در جلسه مورخ 15/10/89 شوراي نگهبان مورد بحث و بررسي قرار گرفت که مغاير با موازين شرع و قانون اساسي شناخته نشد.
لايحه ايجاد مناطق ويژه اقتصادي سهند مراغه، آستارا و سهلان، مصوب جلسه مورخ 28 آذرماه 1389 مجلس شوراي اسلامي در جلسه مورخ 15/10/89 شوراي نگهبان مورد بحث و بررسي قرار گرفت که مغاير با موازين شرع و قانون اساسي شناخته نشد
+ نوشته شده در  شنبه دوم بهمن ۱۳۸۹ساعت 22:54  توسط مرتضي  | 

استخدام 800 نفر در شهرداري‌هاي آذربايجان شرقي

مدير كل امور شهري و روستايي استانداري آذربايجان شرقي گفت: 800 نفر در 58 شهرداري آذربايجان شرقي استخدام مي‌شوند.
محمد موحدنيا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبريز از برگزاري آزمون استخدامي در شهرداري‌هاي آذربايجان شرقي در ماه‌هاي پاياني امسال خبر داد.
وي اظهار داشت: آزمون استخدامي براي 800 نفر در 58 شهرداري در بهمن و يا اسفند‌ماه امسال با هدف ارتقاي كارايي شهرداري‌ها برگزار خواهد شد كه از طريق آگهي اطلاع‌رساني خواهد شد.
مديركل امور شهري و روستايي استانداري آذربايجان شرقي افزود: شهرداران مي‌توانند 80 درصد پست‌هاي خالي حود را از طريق آزمون جذب كنند
موحدنيا يادآور شد: آن دسته از كاركنان فعلي شهرداري كه از تخصص كافي برخوردار نيستند، چنانچه در اين آزمون نمره لازم را كسب نكنند بايد در مورد ادامه كار آنان در شهرداري‌ها تجديدنظر شود.
مديركل امور شهري و روستايي استانداري آذربايجان شرقي تأكيد كرد: شهرداري‌ها از كمبود نيروي متخصص رنج مي‌برند و اين مسئله واقعيتي است كه در حال حاضر مشاهده مي‌شود و موجب اتلاف منابع مالي و امكانات شده است.
وي ادامه داد: تجهيز سيستم خودروهاي شهرداري به سيستم ردياب و مكان‌ياب ضرروري است و اين دستگاه‌ها بايد در تمام خودروهاي شهرداري‌ها نصب شود.
موحدنيا ادامه داد: با توجه به افزايش قيمت سوخت ضررورت كنترل نحوه مصرف سوخت در خودروهاي شهرداري و جلوگيري از برخي سو استفاده‌ها ضرروري است.
مديركل امور شهري و روستايي استانداري آذربايجان شرقي همچنين با اشاره به تعرفه افزايش محلي شهرداري‌ها خاطرنشان كرد: در تعيين اين تعرفه حدود يك سال كار كارشناسي صورت گرفته است و دستورالعمل فعلي با يك وحدت رويه در مورد شهرهاي مختلف اعمال مي‌شود
+ نوشته شده در  شنبه دوم بهمن ۱۳۸۹ساعت 22:53  توسط مرتضي  | 

آموزشياران نهضت ودبيران حق التدريس با شش و چهار سال سابقه استخدام مي شوند

نماينده مردم دشتي وتنگستان در مجلس شوراي اسلامي گفت: با تصويب كمسيون امور اجتماعي مجلس، مشكل استخدام و جذب همه آموزشياران نهضت سواد آموزي كه شش سال سابقه پرداخت حق بيمه و دبيران حق التدريس آموزش و پرورش كه بيش از چهار سال سابقه داشته باشند، را حل كرد.  
به گزارش ايرنا، حجت الاسلام محمد مهدي پور فاطمي روز دوشنبه در همايش راه هاي توسعه آموزش وپرورش شهرستان دشتي افزود: همچنين 25 نماينده مجلس در استان هاي محروم جنوب كشور طرحي به مجلس ارايه كرده اند كه براساس آن مشكل مزاياي مناطق محروم كاركنان دولت و بويژه فرهنگيان شاغل در شهرهاي استانهاي محروم وگرمسير و جنوب كشور برقرار و مطالبات سالهاي گذشته مناطق محروم آنان پرداخت شود.
وي افزود: براساس مصوبه دولت مزاياي مناطق محروم در استانهاي جنوب كشور و محروم فقط شامل شاغلان دولت و فرهنگي در سطح روستاها مي شود و شاغلان در شهرهاي اين استانها ازاين مزايا محروم شده اند كه اين ظلم بزرگي به كاركنان دولت وفرهنگيان در شهرهاي اين استانهاست زيرا اكثر شهرهاي جنوبي كشور محروميت آنها در حد روستاهاست.
پورفاطمي اضافه كرد: وضعيت آب وهواي گرم دراين مناطق بين شهرو روستاها هيچ تفاوتي ندارد و اين طرح نمايندگان مجلس از دولت مي خواهد كه مزاياي كاركنان دولت به شهرهاي مناطق محروم گسترش يابد و آنها هم بهرمند شوند.
نماينده مردم دشتي وتگنستان درادامه به سابقه فرهنگي شهرستان دشتي اشاره كرد و اظهارداشت: اين شهرستان به عنوان مركز فرهنگ وادب و پرورشي علما و بزرگان ديني، علمي وادبي در جنوب كشورمطرح بوده است اما از لحاظ توسعه زير ساخت هاي فرهنگي متناسب با سابقه فرهنگي وادبي رشد نداشته است و نياز به سرمايه گذاري و توجه بيشتر براي رعايت عدالت فرهنگي دارد.
وي بيان كرد: براي معرفي شخصيت هاي ادبي وتاريخي دشتي به وزير آموزش وپرورش پيشنهاد معرفي در كتاب هاي درسي براي ميزرا محمد جعفر حقايق نگار، نويسنده و مورخ ومحقق مشهور خورموجي را كه براي اولين بار برملا كننده قتل امير كبير بدست ناصرالدين شاه قاجار در كتاب حقايق الاخبار ناصري بوده، داده ام.
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم آذر ۱۳۸۹ساعت 10:21  توسط مرتضي  | 

حكم 4900 معلم جديد الاستخدام ماه محرم امسال صادر مي شود

وزير آموزش و پرورش با اشاره به 4 هزار و 900 معلم شهيد و 36 هزار دانش‌آموز شهيد كشور گفت:‌ براي جاودانه كردن نام اين شهدا، حكم 4 هزار و 900 معلم جديدالاستخدام ماه محرم امسال صادر مي‌شود.
به گزارش خبرنگار «آموزش و پرورش» ايسنا  - منطقه خوزستان، حميدرضا حاجي‌بابايي در نخستين يادواره 305 معلم شهيد آموزش و پرورش خوزستان كه در خانه معلم اهواز برگزار شد، اظهارداشت: امروز بايد هم از شهادت، هم عاشورا و هم معلم گفت، اين سه يك موضوع هستند و سه‌گانه نيستند. چون عاشورا نتيجه تربيت و براي تربيت بود. كساني كه در عاشورا به شهادت رسيدند معلم تاريخ شدند؛ شهادت اوج تربيت يك انسان كامل الهي است.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیستم آذر ۱۳۸۹ساعت 12:41  توسط مرتضي  | 

فرزندان شهید با هرسابقه کاری درآموزش و پرورش استخدام شوند

حاجی بابایی:
فرزندان شهید با هرسابقه کاری درآموزش و پرورش استخدام شوند
وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: هیچ فرزند شهیدی نباید در آموزش و پرورش به شکل قراردادی فعالیت کند و همه با هر گونه سابقه کاری باید استخدام شوند.
به گزارش خبرگزاری مهر، حمیدرضا حاجی بابایی درجمع کارشناس مسئولان شاهد و ایثارگران ادارات کل استانها در این باره افزود:  مدارس قرآن اول باید در مدارس شاهد اجرا شود.
وی تاکید کرد:همه فرزندان شهید که در وزارت آموزش و پرورش به صورت قرار دادی و با کار معین مشغول به خدمت هستند بدون در نظرگرفتن سوابق و محدودیت احکام باید حکم رسمی شدن آنها صادر شود و هیچ فرزند شهیدی نباید به صورت قراردادی در وزارت آموزش و پرورش بماند .
وزیر آموزش و پرورش در ادامه نسبت به شناسایی و ایجاد بانکی از خانواده شهدا در فایلهای جداگانه تاکید کرد و گفت: شناسایی معلمانی که پدر و مادر شهید بوده اند، تهیه فهرستی از خواهران و برادران فرهنگی که از خانواده شهدا هستند، نوه های شهدا در مدارس کشور شناسایی و مورد تکریم و کرامت ویژه قرار گیرند، سرداران فرهنگی شهید شناسایی و یادواره آنان در سطح استان و کشور برگزار شود.
+ نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم آذر ۱۳۸۹ساعت 23:43  توسط مرتضي  |