8pic.ir     مكانی برای آپلود رایگان فایل های شما 8pic.ir     مكانی برای آپلود رایگان فایل های شما سوالات عمومی آزمون استخدام آموزش و پرورش - استخدام در آموزش و پرورش

سوالات عمومی آزمون استخدام آموزش و پرورش

سوالات عمومی آزمون استخدام آموزش و پرورش

به‌كارگيري معلمان پيشكسوت سربيشه به صورت پاره وقت

مدير آموزش و پرورش سربيشه خبر داد:
به‌كارگيري معلمان پيشكسوت سربيشه به صورت پاره وقت
مدير آموزش و پرورش سربيشه از به كارگيري معلمان مجرب پيشكسوت به صورت پاره وقت در اين مجموعه خبر داد.
به گزارش خبرگزاري فارس از بيرجند، عليرضا مقيمي پيش از ظهر امروز در مراسم گراميداشت روز خانواده و تجليل از پيشكسوتان در اين شهرستان اظهار داشت: ما هميشه خود را مديون و نيازمند همكاري پيشكسوتان مي‌دانيم و با پيگيري‌هاي به عمل آمده پرداخت حقوق پيشكسوتان در سربيشه ميسر شده است.
وي از افتتاح هنرستان پسرانه به عنوان نقطه عطفي در ايجاد اشتغال قشر دانش‌آموز ياد كرد و از اوليا خواست با رويكرد ديني و شركت در كلاس‌هاي آموزش خانواده و ارتباط با مشاوران، از مسموميت افكار فرزندانشان پيشگيري كنند.
مدير آموزش و پرورش سربيشه از پيشكسوتان خواست كه نماينده‌اي فعال براي ارتباط با مديريت تعيين كنند.
مقيمي گفت: پيروي از دستورات الهي و پايبندي به معنويات عامل ثبات خانه، تربيت فرزندان و پيش‌نياز رشد كشور است.
وي اظهار داشت: خلقت انسان يكي از اعجازهاي خداوند و هدف از ازدواج رسيدن به آرامش معنوي و رحمت الهي است.
مدير آموزش و پرورش سربيشه ‌با تبيين برنامه‌هاي تربيتي و آموزشي در مقاطع مختلف تحصيلي گفت:‌ هرچند با تحقيق و آسيب‌شناسي، بسياري از چالش‌هاي آموزش و پرورش را برطرف كرده‌ايم اما بدون مشاركت فكري، مادي و معنوي اوليا نمي‌توان رشد كرد.
مقيمي با اشاره به سن رشديافتگي نوجوان افزود: شايد جدي‌ترين موضوع مورد توجه نوجوان، تفاوت‌هاي فردي در هنگامي است كه ويژگي‌ها و مشخصه‌هاي رشد پس از بلوغ ظاهر مي‌شوند و افراد همسن و سال و تقريبا همسال از نظر عقلي كه همكلاسي نيز هستند، ممكن است از نظر رشد جسماني با يكديگر تفاوت‌هاي چشمگيري داشته باشند.
مدير آموزش و پرورش سربيشه گفت: دختر و پسري كه داراي بلوغ زودرس هستند، از اعتبار اجتماعي بزرگ شدن در گروه برخوردار هستند، لكن در گروه خود احساس ناداني مي‌كند و در گروه نوجوانان مسن‌تر نيز به دليل نداشتن مهارت‌هاي لازم هويتي، جسماني و اجتماعي راهي ندارند.
مقيمي اظهار داشت: نوجواناني كه داراي بلوغ ديررس هستند نيز بي شك مشكلاتي حتي شديدتر از گروه قبلي دارند و بلوغ ديررس به معناي بدن رشد نايافته در پسر و دختر است كه به احساس حقارت در او مي‌انجامد و اين امر مستقيما بر شخصيت نوجوان اثر منفي برجاي مي‌گذارد.
+ نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم آذر ۱۳۸۹ساعت 23:34  توسط مرتضي  | 

معلولان داراي شرايط استخدام، در آموزش و پرورش به كار گرفته شدند

درب و پرونده آزمون استخدامي 89 بسته و قفل شد
معلولان داراي شرايط استخدام، در آموزش و پرورش به كار گرفته شدند
وزير آموزش و پرورش درباره سرنوشت استخدام معلولان در آزمون سال 89 آموزش و پروش، گفت: آزمون هر چه كه بود، پرونده‌اش بسته و درب آن قفل شده است.
دكتر حميدرضا حاجي‌بابايي در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، افزود: همه قوانين در آزمون اخير رعايت شده و بر اين اساس، پرونده‌ آزمون استخدامي 89، به طور كامل بسته شد.
وي در پاسخ به اين سوال كه تكليف معلولان پذيرفته شده در مرحله اول كه قرار بود، اقدامات لازم براي رعايت قانون استخدام سه درصدي آن‌ها انجام شود، چه شد؟ توضيح داد: معلولاني كه شرايط استخدام را داشتند در بسياري از بخش‌ها به كار گرفته شدند البته در حال حاضر حضور ذهن ندارم كه معلولان در كدام بخش‌ها استخدام شده‌اند،اما  به عنوان نمونه مي‌توان گفت برخي از معلولان فارغ‌التحصيل رشته حقوق، براي تدريس به كار گرفته شده‌اند.
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هفتم آبان ۱۳۸۹ساعت 9:24  توسط مرتضي  | 

تسهيل تبديل وضع استخدامي مربيان پيماني و رسمي آزمايشي

تسهيل تبديل وضع استخدامي مربيان پيماني و رسمي آزمايشي
معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بر اساس مصوبه15تیر شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی، تبدیل وضع استخدامی مربیان پیمانی و رسمی آزمایشی تسهیل شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم؛ دکتر حسین نادری منش افزود: با تصویب این شورا مربیانی که در1ر10ر1387به صورت پیمانی یا رسمی آزمایشی در استخدام دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی بودند به شرط داشتن حداقل ماندگاری سنوات استخدامی و همچنین کسب حداقل امتیازات تعیین شده تبصره1ماده9دستورالعمل اجرایی جذب و تبدیل اعضای هیئت علمی یا ارتقا به مرتبه استادیاری، بدون لزوم به احراز مرتبه دانشیاری تبدیل وضع می شوند
+ نوشته شده در  چهارشنبه دوازدهم آبان ۱۳۸۹ساعت 9:8  توسط مرتضي  | 

ورود 4174 معلم جديدالاستخدام به مدارس استان اصفهان از مهر امسال

معاون برنامه‌ريزي اداره کل آموزش و پرورش استان خبر داد:
ورود 4174 معلم جديدالاستخدام به مدارس استان اصفهان از مهر امسال
معاون پژوهش و برنامه‌ريزي اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: 2174 نفر از طريق آزمون استخدامي و گزينش و 2000 نفر ديگر از استخدام حق‌التدريسي‌ها و آموزگاران نهضت سوادآموزي وارد شبکه آموزش استان شدند.
حميدرضا موتمر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) در اصفهان، سهم استان از 40 هزار نفر جديدالاستخدام را 2000 نفر اعلام کرد و اظهار داشت : ما در آموزش ابتدايي 430، مشاوره 408، رشته‌هاي فني و حرفه‌اي 378 و تربيت بدني 604 نفر رابه خدمت گرفتيم.
وي افزود: 1025 نفر خانم و 1149 نفر آقا پذيرش شدند.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه دوازدهم آبان ۱۳۸۹ساعت 8:57  توسط مرتضي  | 

اعلام شرايط جذب و بكارگيري مشاوران تحصيلي در مدارس

اعلام شرايط جذب و بكارگيري مشاوران تحصيلي در مدارس

روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش روز شنبه در اطلاعيه اي شرايط جذب و بكارگيري مشاوران تحصيلي در مدارس را اعلام كرد.

به گزارش مركز اطلاع‌رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، اين وزارتخانه براساس شيوه نامه صادره از سوي معاونت توسعه مديريت و پشتيباني، از ميان معلمان مجرب و با سابقه رسمي و پيماني در رشته‌هاي مرتبط، جهت ارائه خدمات مشاوره‌اي در مدارس با در نظر گرفتن شرايطي، اقدام به جذب مشاوران تحصيلي مي‌كند.
اين شرايط شامل دارا بودن حداقل مدرك تحصيلي كارشناسي به ترتيب اولويت در رشته‌هاي راهنمايي و مشاوره و روانشناسي ( تمام گرايش‌ها)، اولويت جذب مشاوران با افراد داراي حداقل 15 سال سابقه خدمت رسمي يا پيماني آموزشي و پرورشي و دعوت از حداقل 5/1 برابر پذيرفته شده نهايي به تفكيك جنسيت براي مصاحبه است.
بر اساس اين اطلاعيه، مدت زمان مصاحبه 30 دقيقه اعلام شده است؛ همچنين تأكيد شده كه در مناطق و شهرستان‌هايي كه برابر اين دستورالعمل امكان جذب مشاور وجود ندارد ضمن اينكه ادارات كل آموزش و پرورش استان‌ها مي‌توانند از معلمان رسمي يا پيماني داراي مدرك كارشناسي در رشته 'علوم تربيتي ' با گرايش 'مديريت و برنامه‌ريزي آموزشي ' استفاده كنند.

+ نوشته شده در  دوشنبه سوم آبان ۱۳۸۹ساعت 12:9  توسط مرتضي  | 

استخدام 10 هزار مشاور براي رفع ابهام دانش‌آموزان

معاون مشاركت‌هاي مردمي وزارت آموزش و پرورش گفت: ايران در سرعت توليد علم رتبه نخست را در جهان كسب كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز، علي باقرزاده ظهر امروز در آستانه بازگشايي مدارس در شيراز اظهار داشت: در مدت دو سال گذشته تاكنون سرعت توليد علم در ايران 11 برابر شده و نسبت به كشور دوم اين سرعت سه برابر بوده است.
معاون مشاركت‌هاي مردمي وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان كرد: ايران در المپياد علمي در ميان 54 كشور، رتبه نخست در جهان اسلام و در منطقه، دوم و در جهان رتبه پنجم را كسب كرده است.
وي با اشاره به اينكه هسته‌هاي اصلي توليد و شكوفايي علم در مدرسه‌ها و كلاس‌هاي گذاشته مي‌شود، گفت: معلم‌ها بايد با روش‌هاي نوين اقدام به تدريس و توليد علم و دانش كنند تا بتوانند پاسخگوي خواسته‌هاي رزمندگان و شهدا باشند.
معاون مشاركت‌هاي مردمي وزارت آموزش و پرورش ابراز داشت: آموزش و پرورش در سال تحصيلي جديد سعي كرده است تا فضاهاي آموزشي و تعليم و تربيت را در كشور نهادينه كند و آن را در تمام عرصه‌هاي اجتماعي و فرهنگي گسترش دهد.
باقرزاده تصريح كرد: براي تحقق اهداف وزارت آموزش و پرورش در سال جاري 40 هزار نيروي متخصص و 15 هزار مربي پرورشي و 10 هزار مشاور براي رفع ابهام دانش‌آموزان استخدام مي‌شوند.
وي در ادامه گفت: نقش آموزش و پرورش در دوران دفاع مقدس بسيار چشمگير و مؤثر بوده است چنانكه 140 هزار شهيد، جانباز و آزاده تقديم انقلاب اسلامي كرده است.
معاون مشاركت‌هاي مردمي وزارت آموزش و پرورش افزود: صدام كه شخصيتي ماجراجو و تكامل نيافته داشت با نقض قطعنامه 1975جنگ تحميلي ناامني را در مرزهاي دو كشور به وجود آورد.
وي بيان داشت: با پايمردي جوانان به ويژه معلمان توطئه استكبار خنثي و ايران اسلامي در جهان مقتدرتر شد.

+ نوشته شده در  یکشنبه چهارم مهر ۱۳۸۹ساعت 8:22  توسط مرتضي  | 

دراستخدام معلمان حقي از كسي ضايع نشد

حاجي بابايي: دراستخدام معلمان حقي از كسي ضايع نشد
نيروهاي برجسته دانشگاه‌ها جذب آموزش و پرورش مي‌شوند

وزير آموزش و پرورش با اشاره به فرآيند آزمون استخدامي، گفت:‌ با اجراي دقيق قانون و رعايت عدالت 40 هزار نفر به استخدام وزارت آموزش و پرورش درآمدند و به اندازه يك سر سوزن هم از قانون عدول نشده و حق هيچ فردي ضايع نشده است.
به گزارش سرويس « آموزش و پرورش» ايسنا، حميدرضا حاجي بابايي در مراسم قرائت ميثاق ‌نامه معلمان جديدالاستخدام استان آذربايجان شرقي، ضمن اشاره به نقش معلم در تحول بنيادين، تحول بنيادين در آموزش وپرورش را از مطالبات رهبر فرزانه انقلاب اسلامي دانست و گفت: تحول بنيادين فقط معلم است و رمز تحول بنيادين نيز معلم است، تغيير در كتب درسي و تجهيز مدارس ابزاري براي تحول بنيادين است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم شهریور ۱۳۸۹ساعت 11:57  توسط مرتضي  | 

اعمال نفوذ دانه درشت‌ها در آزمون استخدامي آموزش و پرورش

 
اعمال نفوذ دانه درشت‌ها در آزمون استخدامي آموزش و پرورش

نماينده مردم اردبيل، نير و نمين در مجلس گفت: اعمال نفوذ برخي از دانه درشت‌ها در سطح ادارات كل استان‌ها كه در آزمون استخدامي آموزش و پرورش اعمال سليقه كرده‌اند باعث بروز اعتراضات گسترده و به حق مردم شده است.
قاسم محمدي نماينده مردم اردبيل، نير و نمين در مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس، با اشاره به طرح استيضاح وزير آموزش و پرورش اظهار داشت: هدف از استيضاح وزير آموزش و پرورش شفاف سازي نحوه برگزاري آزمون جذب معلمان است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم شهریور ۱۳۸۹ساعت 15:48  توسط مرتضي  | 

70 هزار نفر سال گذشته در آموزش و پرورش استخدام شدند

به گزارش خبرگزاری مهر، وزیر آموزش و پرورش ظهر چهار شنبه در جمع مدیران و شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان و مدیران مناطق 27 گانه ضمن تقدیر از عملکرد اداره کل آموزش وپرورش شهرستانهای استان تهران افزود: در طول مدت فعالیت دولت دهم در وزارت آموزش و پرورش هر هفته یک پروژه تعریف و اجرا شده است.

حمیدرضا حاجی بابایی افزود: استخدام 40 هزار نفر در آموزش و پرورش یکی از مهمترین کارهایی بود که طی سال های گذشته اجرا شده و به واسطه این کار 40 هزار جوان مشغول به کار شدند.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: علاوه بر این 40 هزار نفر، 30 هزار ردیف استخدام جهت جذب نیروهای حق التدریس صادر شده که در مجموع 70 هزار نفر به استخدام آموزش و پرورش در آمدند.

حاجی بابایی از ارتقا جایگاه دفترداران به عنوان یکی دیگر از پروژه های آموزش و پرورش یاد کرد و با اشاره به تأسیس مجتمع های آموزشی گفت: مجتمع های آموزشی یکی از فعالیت هایی است که می تواند تحولی بنیادین در آموزش و پرورش ایجاد نماید و سعی خواهیم کرد با کیفیت بخشیدن به این طرح امکانات آموزشی و کمک آموزشی را به روستاها وارد ساخته و زمینه توجه به مدارس روستایی و ارتقا سطح دانش کارکنان مجتمع را با دوره های ضمن خدمت فراهم کنیم .

وی همچنین از بیمه طلایی فرهنگیان به عنوان یکی از مهمترین فعالیتهای آموزش و پرورش طی سالیان گذشته یاد کرد که توانست شأن و جایگاه فرهنگیان را حفظ نماید. 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم شهریور ۱۳۸۹ساعت 8:42  توسط مرتضي  | 

استخدام 8 هزار فرزند شهيد در آموزش و پرورش

به گزارش کارمندنیوز به نقل از روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، حاجي بابايي با حضور در دوازدهمين جلسه کمسيون موارد خاص مجلس ايثارگران کشور گفت: از ابتداي ورود به آموزش و پرورش تا کنون حتي به يک نامه مبني بر استخدام افراد پاسخ مثبت نداده ام خاطر نشان کرد: اگر به توصيه ها، افراد را استخدام مي‌کرديم ديگر جايي براي به کار گيري فرزندان شهيد و ايثارگر باقي نمي ماند .

وي در اين خصوص گفت: اخيراً نامه‌اي براي 8 هزار نفر از فرزندان معلمان شهيد و نيز تعدادي از فرزندان جانبازان مبني بر امکان جايگزيني آنها به جاي پدرانشان در آموزش و پرورش در حال تنظيم است.

وزير آموزش و پرور ش در ادامه گفت : براي استخدام 40 هزار نفرنيروي جديد در آموزش و پرورش شخصا پي گير مسائل بوده ام و در همين مورد نيز اعلام مي نمايم اگر مواردي مبني بر تخلف صورت گرفته حتي اگر يک مورد به بنده اعلام گردد همان لحظه آن فرد استخدام شده را اخراج و از کسي که حق او ضايع شده دعوت به کار خواهم نمود.
وي در خصوص ادامه تحصيل فرزندان ايثارگران گفت: تمام فرزندان شهدا که جذب آموزش و پرورش شده اند مدارک تحصيلي آنها ارتقاء پيدا کرده بطوريکه از ديپلم به فوق ديپلم و از فوق ديپلم به ليسانس تبديل شده اند و اين مطلب در مورد فرزندان جانبازان بالاي 50 درصد نيز صورت گرفته است.

وي در پايان با بيان اينکه اقدامات انجام شده در پي چند ماه اخير قطره اي از خواسته هاي رهبري در باره آموزش و پرورش است گفت : اگر بتوانيم آموزش و پرورش را بخوبي احياء کنيم تمام خانواده ها احساس امنيت خواهند کرد.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم شهریور ۱۳۸۹ساعت 8:41  توسط مرتضي  | 

سؤالات بي‌جواب آزمون استخدامی آموزش ‌و ‌پرورش

آزمون استخدامي وزارت آموزش و پرورش هفتم خرداد امسال با شركت 630 هزار نفر در سراسر كشور برگزار شد تا از ميان آنها 40 هزار نفر در رشته‌هاي مورد نياز، جذب نظام تعليم و تربيت شوند.

پس از برگزاري مرحله نخست آزمون به صورت كتبي در هفتم خرداد و با اعلام نتايج اوليه در اواخر تيرماه، 120 هزار نفر براي شركت در مصاحبه تخصصي و آزمون عملي دعوت شدند تا در نهايت يك سوم آنها پذيرفته شوند البته نتيجه نهايي با تأخير 16 روزه نسبت به زمان‌هاي مطرح ‌شده از سوي مسئولان، اعلام شد.

اما آنچه اين روزها و با اعلام نتايج نهايي موجب نگراني‌ها و ابهامات فراواني براي داوطلبان شده و به نوعي زحمات دست‌اندركاران اين آزمون را خدشه‌دار كرده، اشكالات و اعتراضاتي است كه از سوي برخي از 80 هزار نفري كه پذيرش نشده‌اند، مطرح شده است؛ از جمله پذيرش در گروهي غير از رشته اوليه‌اي كه در آن شركت كرده و دعوت به مصاحبه شده‌اند يا عدم پاسخگويي شفاف نسبت به سؤالات داوطلبان در برخي از ادارات كل آموزش و پرورش استان‌ها.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم شهریور ۱۳۸۹ساعت 8:40  توسط مرتضي  | 

آزمون استخدام کار دست وزیر داد

با انعکاس نظرات اعضای خانه ملت در رسانه‌ها،  وزارت آموزش‌و‌پرورش‌ اطلاعیه‌ای صادر کرد که در آن ضمن اعلام آمادگی برای بررسی بحث‌های طرح شده توسط  شاکیان بر سالم برگزار شدن این آزمون هم  تاکید ورزید.

این سوال که اگر آزمون چنین سالم برگزار شده پس بررسی آن هم در حد تشکیل اداره‌ای تحت این عنوان چه معنایی می‌تواند داشته باشد دیروز نمایندگان مجلس را بر آن د‌اشت تا به فکر طرح استیضاح وزیری که خود تا یک‌سال و نیم پیش  از اعضای هیات رییسه خانه ملت بود، بیفتند.     


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم شهریور ۱۳۸۹ساعت 8:38  توسط مرتضي  | 

استخدام نيروهاي خدمات آموزشي ممنوع است

وزير آموزش و پرورش گفت: به مديران كل استانها اعلام شده كه حتي يك نفر را با سفارش و يا ناحق در آموزش و پرورش استخدام نكنند.

به گزارش ايسنا، حميد رضا حاجي بابايي در همايش معلمان جديدالاستخدام آموزش و پرورش شهرستانهاي استان تهران با تاكيد براين كه آزمون استخدامي در سلامت كامل برگزار شده، افزود: در آزمون استخدامي آموزش و پرورش هيچ قدرتي نفوذ نداشته است.

وي تصريح كرد: براساس قانون، بايد حداقل 25 درصد از سهميه استخدامي به فرزندان شاهد و پنج درصد به ايثارگران تعلق گيرد كه در راستاي اجراي اين قانون، فرزندان دو هزار معلم شاهد و ايثار گر در اين آزمون استخدام شدند.
وزير آموزش و پرورش گفت: با اينكه پيش از برگزاري آزمون، ظرفيت استخدام براي سه هزار معلم ابتدايي در آموزش و پرورش اعلام شده بود اما با اضافه شدن سهميه‌ها و براي از بين نرفتن حق افرادي كه بصورت آزاد در اين آزمون شركت كرده بودند با پذيرش 12 هزار معلم ابتدايي موافقت شد.
به گفته وي، حدود 50 هزار نفر از فرزندان و وابستگان معاونين و مديران كل آموزش و پرورش استانها در اين آزمون مردود شده‌اند.
حاجي بابايي همچنين درباره استخدام نيروهاي حق التدريسي نيز گفت: بر اساس قانون بايد طي 5 سال، 60 هزار نيروي حق‌التدريسي و 7 هزار آموزشيار نهضت سواد آموزي استخدام شوند كه امسال از اين تعداد، 26 هزار حق التدريسي و 3 هزار آموزشيار استخدام شدند.

وي بكارگيري نيروهاي خدمات آموزشي در اين وزارتخانه را ممنوع اعلام كرد و افزود: برخي اذعان مي‌كنند كه با اين نيروها در قالب حق التدريسي قرارداد منعقد كنيم در حالي كه براساس قانون مجلس شوراي اسلامي بكارگيري اين نيروها از 15 مهر ماه 87 ممنوع شده است.
وزير آموزش و پرورش در پايان خاطرنشان كرد: براي بكارگيري اين نيروها قانوني در وزارت آموزش و پرورش وجود ندارد.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم شهریور ۱۳۸۹ساعت 8:35  توسط مرتضي  | 

وزير آموزش و پرورش: حتي يك نفر را هم با سفارش استخدام نكنید!

وزير آموزش و پرورش گفت: به مديران كل استانها اعلام شده كه حتي يك نفر را با سفارش و يا ناحق در آموزش و پرورش استخدام نكنند.
ايسنا- حميد رضا حاجي بابايي در همايش معلمان جديدالاستخدام آموزش و پرورش شهرستانهاي استان تهران با تاكيد براين كه آزمون استخدامي در سلامت كامل برگزار شده، افزود: در آزمون استخدامي آموزش و پرورش هيچ قدرتي نفوذ نداشته است.

وي تصريح كرد: براساس قانون، بايد حداقل 25 درصد از سهميه استخدامي به فرزندان شاهد و پنج درصد به ايثارگران تعلق گيرد كه در راستاي اجراي اين قانون، فرزندان دو هزار معلم شاهد و ايثار گر در اين آزمون استخدام شدند.

وزير آموزش و پرورش گفت: با اينكه پيش از برگزاري آزمون، ظرفيت استخدام براي سه هزار معلم ابتدايي در آموزش و پرورش اعلام شده بود اما با اضافه شدن سهميه‌ها و براي از بين نرفتن حق افرادي كه بصورت آزاد در اين آزمون شركت كرده بودند با پذيرش 12 هزار معلم ابتدايي موافقت شد.

به گفته وي، حدود 50 هزار نفر از فرزندان و وابستگان معاونين و مديران كل آموزش و پرورش استانها در اين آزمون مردود شده‌اند.

حاجي بابايي همچنين درباره استخدام نيروهاي حق التدريسي نيز گفت: بر اساس قانون بايد طي 5 سال، 60 هزار نيروي حق‌التدريسي و 7 هزار آموزشيار نهضت سواد آموزي استخدام شوند كه امسال از اين تعداد، 26 هزار حق التدريسي و 3 هزار آموزشيار استخدام شدند.

وي بكارگيري نيروهاي خدمات آموزشي در اين وزارتخانه را ممنوع اعلام كرد و افزود: برخي اذعان مي‌كنند كه با اين نيروها در قالب حق التدريسي قرارداد منعقد كنيم در حالي كه براساس قانون مجلس شوراي اسلامي بكارگيري اين نيروها از 15 مهر ماه 87 ممنوع شده است.

وزير آموزش و پرورش در پايان خاطرنشان كرد: براي بكارگيري اين نيروها قانوني در وزارت آموزش و پرورش وجود ندارد.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و هفتم شهریور ۱۳۸۹ساعت 8:45  توسط مرتضي  | 

دلايل اعتراض و تجمع داوطلبان آزمون استخدامي آموزش و پرورش

رئيس مركز روابط عمومي آموزش و پرورش تشريح كرد:
دلايل اعتراض و تجمع داوطلبان آزمون استخدامي آموزش و پرورش

رئيس مركز اطلاع‌رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش گفت: اعتراض و ابهام‌هاي برخي از داوطلبان آزمون استخدامي آموزش و پرورش، به ‌دليل اعمال برخي از سهميه‌ها بوده و از طريق ادارات كل استان‌ها قابل پيگيري است.
علي فرهادي در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا» درباره اعتراض‌هاي صورت گرفته نسبت به شيوه برگزاري و نتايج آزمون استخدامي وزارت آموزش و پرورش، اظهار داشت: از نظر ما اين آزمون هيچ مشكلي نداشته است و چنانچه اعتراض و ابهامي نيز براي برخي از شركت‌كنندگان مطرح باشد، مربوط به اعمال برخي از سهميه‌ها بوده و از طريق ادارات كل آموزش و پرورش استان‌ها قابل طرح و پيگيري است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم شهریور ۱۳۸۹ساعت 13:35  توسط مرتضي  | 

مخالفت با دو فوريت طرحي درباره معلمان حق التدريسي

 
 
مخالفت با دو فوريت طرحي درباره معلمان حق التدريسي

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به تقاضای دو فوریت طرح اصلاح و الحاق موادی به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدرسی رای ندادند.
در جلسه علنی امروز درخواست دو فوریت با 99 رای موافق، 91 رای مخالف و 9 رای ممتنع تصویب نشد ولی نمایندگان درخواست یک فوریت را با 126 رای موافق، 58 رای مخالف و 5 رای ممتنع تصویب کردند. بدین ترتیب به جای بررسی این طرح در 48 ساعت آینده، بررسی آن به بعد از بررسی در کمیسیون تخصصی موکول شد، با این تفاوت که در کمیسیون در اولویت بررسی قرار خواهد داشت.
طراحان در توضیح درخواست دو فوریت این طرح به نزدیک بودن آغاز سال تحصیلی جدید اشاره کردند و گفتند: از آنجا که نمایندگان از هفته آینده تا 4 مهر در تعطیلات تابستانی خواهند بود ضروری است این طرح سریع تر بررسی شود. طراحان در مقدمه طرح، علت ارائه آن را این طور توضیح داده اند: با توجه به برداشتهای متفاوت وزارت آموزش و پرورش در اجرای قانون استخدام معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی، حقوق عده ای از معلمان تضییع و باعث اعتراض آنها شده است.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به تقاضای دو فوریت طرح اصلاح و الحاق موادی به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدرسی رای ندادند.
در جلسه علنی امروز درخواست دو فوریت با 99 رای موافق، 91 رای مخالف و 9 رای ممتنع تصویب نشد ولی نمایندگان درخواست یک فوریت را با 126 رای موافق، 58 رای مخالف و 5 رای ممتنع تصویب کردند. بدین ترتیب به جای بررسی این طرح در 48 ساعت آینده، بررسی آن به بعد از بررسی در کمیسیون تخصصی موکول شد، با این تفاوت که در کمیسیون در اولویت بررسی قرار خواهد داشت.
طراحان در توضیح درخواست دو فوریت این طرح به نزدیک بودن آغاز سال تحصیلی جدید اشاره کردند و گفتند: از آنجا که نمایندگان از هفته آینده تا 4 مهر در تعطیلات تابستانی خواهند بود ضروری است این طرح سریع تر بررسی شود. طراحان در مقدمه طرح، علت ارائه آن را این طور توضیح داده اند: با توجه به برداشتهای متفاوت وزارت آموزش و پرورش در اجرای قانون استخدام معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی، حقوق عده ای از معلمان تضییع و باعث اعتراض آنها شده است.

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم شهریور ۱۳۸۹ساعت 13:31  توسط مرتضي  | 

تعيين مهلت 4 ماهه براي بررسي اعتراض‌ داوطلبان آزمون آموزش و پرورش

تعيين مهلت 4 ماهه براي بررسي اعتراض‌ داوطلبان آزمون آموزش و پرورش

دبير هيئت مركزي گزينش وزارت آموزش و پرورش گفت: هسته‌هاي مركزي گزينش در آموزش و پرورش استان‌ها، 4 ماه براي بررسي و اعلام نظر نسبت به اعتراضات داوطلبان آزمون استخدامي فرصت دارند.
فرشته حشمتيان در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا»، با اشاره به جزئيات و چگونگي بررسي اعتراضات داوطلبان آزمون استخدامي وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: در جريان آزمون استخدامي اخير، هسته‌هاي مركزي گزينش استان‌ها تنها صلاحيت افراد را بررسي كرده و در ساير حوزه‌ها از قبيل سنجش علمي ورود پيدا نمي‌كنند؛ بر اين اساس در حال حاضر نيز تنها شكايت‌هاي مربوط به صلاحيت‌هاي گزينشي افراد را بررسي مي‌كنيم.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه پانزدهم شهریور ۱۳۸۹ساعت 9:17  توسط مرتضي  | 

استخدام 3 هزار آموزشيار نهضت تا مهر ماه

 
با اعلام استخدام 3 هزار آموزشيار نهضت تا مهر ماه؛
مدير پشتيباني سازمان نهضت سوادآموزي: استخدام آموزشياران براساس سابقه كاري و رشته و مدرك تحصيلي صورت مي‌گيرد
مدير امور اداري و پشتيباني سازمان نهضت سوادآموزي كشور اعلام كرد: احكام استخدامي سه هزار آموزشيار نهضت سوادآموزي بزودي صادر مي‌شود.
حسين مونسان در گفت‌وگو با خبرنگار«آموزش و پرورش» خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، گفت: در راستاي اجراي قانون تعيين تكليف استخدام معلمان حق‌التدريسي و آموزشياران نهضت سواد آموزي، از بين 26 هزار حق‌التدريسي امسال سه هزار آموزشيار نهضت سوادآموزي در آموزش و پرورش به صورت رسمي استخدام مي‌شوند.
وي با بيان اين كه بزودي احكام اين آموزشياران صادر مي‌شود، تصريح كرد: داشتن حداقل مدرك دانشگاهي فوق ديپلم از شرايط استخدام اين آموزشياران است، ضمن آن كه اولويت استخدام براساس رشته و مدرك تحصيلي و بالاترين سابقه كاري آموزشياران انجام خواهد شد.
مدير امور اداري و پشتيباني سازمان نهضت سوادآموزي در پايان خاطر نشان كرد: در حال حاضر 44 هزار و 843 آموزشيار نهضت سوادآموزي در سراسر كشور مشغول تدريس هستند.
+ نوشته شده در  دوشنبه پانزدهم شهریور ۱۳۸۹ساعت 9:15  توسط مرتضي  | 

نتايج آزمون استخدامي آموزش و پرورش اعلام شد

 

نتايج آزمون استخدامي آموزش و پرورش مازندران اعلام شد

نتايج نهايي آزمون استخدامي آموزش و پرورش مازندران اعلام شد.
به گزارش خبرگزاري فارس از شهرستان ساري به نقل از روابط عمومي آموزش و پرورش مازندران، اسامي نهايي پذيرفته‌شدگان اصلي و ذخيره آزمون استخدامي از طريق سايت ادراه كل آموزش و پرورش مازندران به نشاني www.mazand.medu.ir
قابل مشاهده است.
داوطلبان با مراجعه به سايت مذكور و اطلاع از نتيجه آزمون بايد منتظر اطلاعيه‌هاي بعدي درباره زمان و مكان تشكيل كلاس آموزش بدو استخدام پذيرفته‌شدگان اصلي و همچنين تعيين وضعيت پذيرفته‌شدگان ذخيره باشند.
پذيرفته‌شدگان اصلي بايد مدارك مورد نياز براي شركت در كلاس آموزش مذكور را تهيه و در اختيار داشته باشند تا در نخستين روز ورود به مركز آموزش به مسئولان ذي‌ربط تحويل دهند.
بنابراين گزارش مدارك مورد نياز براي ارائه در روز مراجعه به دوره آموزشي شامل اصل و تصوير شناسنامه، اصل و تصوير كارت ملي، اصل و تصوير كارت پايان خدمت يا معافيت دائم، اصل و تصوير مدرك تحصيلي، اصل و تصوير مدارك ايثارگري است.
پذيرفته‌شدگان صرفاً با ارائه مدارك مورد نظر فوق مي‌توانند مجوز ورود به دوره آموزشي مورد نظر را كسب كنند.
داوطلبان متقاضي تجديد نظر در آزمون استخدامي بايد با چاپ فايل ضميمه و تكميل اطلاعات خواسته شده در سايت مذكور، آن را به اداره آموزش و پرورش محل سكونت خود تحويل دهند.
پاسخ به صورت كتبي ارسال مي‌شود.
داوطلبان گرامي بايد هرگونه اطلاعات مورد نياز خود را از طريق سايت همين سايت دريافت نكنند.

+ نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم شهریور ۱۳۸۹ساعت 9:10  توسط مرتضي  | 

استخدام رسمی 26 هزار حق التدریسی و آموزشیار در آموزش و پرورش

رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس گفت: طبق وعده وزیر آموزش و پرورش قرار است امسال حدود 23 هزار معلم حق التدریس با سابقه بالای 6 سال و سه هزار آموزشیار نهضت سواد آموزی استخدام رسمی شوند.


علی کریمی فیروزجایی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: آموزش و پرورش اعلام کرده بود اسامی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی را تا اول شهریور ماه اعلام می کند و پس از آن نیز آموزشهای قبل از خدمت شروع می شود، اما هفته اول شهریور ماه به پایان رسید و این وعده عملی نشد.

پیش از این حمیدرضا حاجی بابایی اعلام کرده بود که نتایج آزمون استخدامی ابتدای شهریورماه اعلام می شود.

نماینده مردم بابل در مجلس افزود: تنها حدود 20 روز به شروع آغاز سال تحصیلی مانده و مشخص نیست که وزارت آموزش و پرورش چگونه می خواهد افراد پذیرفته شده را که هیچگونه تجربه و مهارت معلمی ندارند آموزش دهد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: اگرچه معتقدیم در یک دوره 15 روزه نمی شود آموزش خاصی به افراد ارائه داد ولی وزارت آموزش و پرورش باید هرچه سریعتر نتایج را اعلام کند تا در نیمه دوم شهریور این کلاسها برگزار شود.

رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس شورای اسلامی با انتقاد از شیوه کنونی استخدامها در این وزارتخانه گفت: تنها راه جذب نیرو در آموزش و پرورش باید مراکز تربیت معلم باشد که متاسفانه وزارت آموزش و پرورش هیچ اراده و برنامه ای برای احیای آن ندارد.

کریمی فیروزجایی درباره استخدام سه درصد از معلولان در آموزش و پرورش گفت: دولت باید در این زمینه طبق قانون عمل کند و این افراد را در مشاغل اداری وزارت آموزش و پرورش بکار گیرد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه یازدهم شهریور ۱۳۸۹ساعت 11:32  توسط مرتضي  | 

785 نيروي جديد در آموزش و پرورش قزوين استخدام مي‌شوند

مديركل آموزش و پرورش استان قزوين:

785 نيروي جديد در آموزش و پرورش قزوين استخدام مي‌شوندخبرگزاري فارس: مديركل آموزش و پرورش استان قزوين از استخدام 785 نيروي جديد براي سال تحصيلي جديد در اين استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از قزوين، جعفر حبيبي در نشست خبري بيان داشت: آموزش و پرورش با اخذ مجوز از دولت 40 هزار نيرو را استخدام مي‌كند كه در اين راستا آزموني برگزار شد و 630 هزار نفر در سطح كشور شركت كردند.
وي ادامه داد: اسامي 120 هزار نفر در مرحله نخست اين آزمون اعلام شد كه براي انتخاب 40 هزار نفر بايد مصاحبه عمومي و تخصصي از اين افراد به عمل آيد كه سهم استان قزوين 758 نفر است.
مديركل آموزش و پرورش استان قزوين اضافه كرد: طي چند روز آينده 758 نفر نيروي جديد به مجموعه آموزش و پرورش استان كه بيشتر نيز نيروي بومي هستند، در رشته‌هاي ورزش، مشاوره، آموزش ابتدايي، فني و حرفه‌اي و حقوق اضافه مي‌شود كه براي هر كدام سهميه مشخص در نظر گرفته شده است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه یازدهم شهریور ۱۳۸۹ساعت 11:31  توسط مرتضي  | 

انتشار اسامی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش

وزیراموزش وپرورش گفت : اسامی 40 هزار نفر پذیرفته شدگان نهایی ازمون استخدامی آموزش و پرورش از امشب در پایگاه اینترنتی اموزش و پرورش به نشانی www.medu.ir قرار خواهد گرفت.


حمید رضا حاجی بابایی در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر گفت : از این پذیرفته شدگان 15 هزار نفر معلم تربیت بدنی، 10 هزار نفر مشاور ، 12 هزار نفر معلم ابتدایی و بقیه از رشته های فنی و حرفه ای هستند .

وی افزود: کلاسهای ضمن خدمت این پذیرفته شدگان از روز شنبه 13 شهریور در سراسر استانها اغاز می شود و پذیرفته شدگان از اول مهر مشغول به کار خواهند شد.

وی خاطر نشان کرد: اسامی تعدادی از شرکت کنندگان در ازمون استخدامی نیز به عنوان ذخیره اعلام شده است که در صورت نیاز جایگزین پذیرفته شدگان خواهند شد .

حاجی بابایی یاداور شد : شرکت کنندگان در ازمون استخدامی که نسبت به نتیجه ازمون استخدام شکایت دارند می توانند در تهران به وزارت اموزش و پرورش و در استانها به مراکز اموزش و پرورش استانها مراجعه کنند .

وی تاکید کرد : همه سهمیه هایی که قانون در استخدام وزارت خانه ها مشخص کرده از جمله سهمیه بومی ، ایثارگران و معلولان در این ازمون در نظر گرفته شده است و تلاش ما بر این بود که حق هیچ شرکت کننده ای ضایع نشود.

+ نوشته شده در  دوشنبه هشتم شهریور ۱۳۸۹ساعت 11:49  توسط مرتضي  | 

اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون اعزام به خارج سال89

اسامی پديرفته شدگان نهايي آزمون اعزام به مدارس خارج از كشور سال 89 اعلام شد.


به گزارش مرکز اطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش وپرورش  ،مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشوربا صدور اطلاعیه ای  ضمن اعلام فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون اعزام به خارج  یادآورشده است :پذیرفته شدگان  بر اساس مجموع امتيازات مكتسبه (تراز آزمون كتبي و سنجش و ارزيابي حضوري و امتياز مربوط به ايثار گري) و با توجه به نياز مدارس خارج از كشور پذيرفته شده اند.
این مرکز همچنین اعلام کرد: از تعداد 223 نفر پذيرفته شده نهايي اعلام شده در اين مرحله بخشي براي سال تحصيلي 90-89 و مابقي به تدريج بر اساس نياز از سال آينده اعزام خواهند شد .
براساس این گزارش  اسامي ساير افراد پذيرفته شده نهائي براي اعزام در سالهاي آينده متعاقباً اعلام خواهد شد ودوره آموزشي ، توجيهي ويژه نيروهاي اعزامي در سال تحصيلي 90-89 در نيمه دوم شهريور ماه جاري برگزار می شود كه زمان آن متعاقباً اعلام مي‌شود.
این گزارش می افزاید: كارنامه كليه شركت كنندگان در مرحله سنجش و ارزيابي حضوري از تاريخ 9/6/89 در سايت اينترنتي مرکز امور بين الملل و مدارس خارج از كشور به آدرس www.edosa-ir.com قابل مشاهده خواهد بود.
در این اطلاعیه همچنین به پذیرفته شدگان  اكيداً توصيه شده است از آنجایی که اعزام پذيرفته شدگان تابع سياستها و برنامه هاي وزارت متبوع بوده و منوط به تاييد نهايي و قطعي حراست و گزينش و اخذ رواديد از كشورهاي محل ماموريت مي‌باشد ،  از هر گونه تغيير كلي در وضعيت كار و زندگي خود تا پيش از قطعيت ماموريت خودداري نمايند .

برای مشاهده لیست پذیرفته شدگان به ادامه مطالب مراجعه نمایید
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه هشتم شهریور ۱۳۸۹ساعت 11:46  توسط مرتضي  | 

استخدام آموزش و پرورش وانتظار داوطلبان

این سوال در پرسش هایی که این افراد هنگام اعلام نتایج مرحله اول به طرق های مختلف با شبکه خبر در میان گذاشته اند ،نمایان است .

بی تردید قانع کننده ترین پاسخ برای این افراد اعلام کارنامه توام با ریز نمرات و رتبه انهاست تا فرد با کسب اطلاع از موقعیت دقیق خود در بین دواوطلبان سراغ برخی شک و شبهات نرود .

این تجربه موفقی است که سالها در خصوص داوطلبان کنکور اجرا می شود و حتی افرادی که موفق نمی شوند از سد کنکور عبور کنند ، حداقل این امکان را می یابند که از نقاط ضعف و قوت خود مطلع شوند و ان را در ازمون سالهای بعد مد نظر قرار دهند .

 از اینرو با توجه به تعداد زیاد داوطلبان شرکت کننده در آزمون استخدامی اموزش و پرورش که در نوع خود یک کنکور و ماراتن علمی بود طبعا این انتظار وجود دارد که نتایج مرحله دوم و نهایی استخدامی این وزارتخانه توام با ریزنمرات دواطلبان در سایت قرار داده شود تا از شکل گیری هرگونه شک و شبهه جلوگیری شود .

همچنین از انجا که خیلی از داوطلبان در تماس هایی که با شبکه خبر داشتند موفق نشده بودند از موقعیت خود در مرحله اول ازمون استخدامی مطلع شوند ، لذا درج کارنامه این دسته از داوطلبان نیز ضروری به نظر می رسد .

انچه در این میان سوال بر انگیز است امتناع مسئولان اموزش و پرورش از پاسخ به این درخواست هاست .

گفتنی است ازمون استخدام 40 هزار معلم جدید در اموزش و پرورش با فراز و فرودها و با بحث هایی درباره کمیت و کیفیت مستخدمین همراه بوده است .

وزیر آموزش و پرورش در 15 اسفند 88 با اعلام خبر استخدام 40 هزار نیروی جدید درباره نحوه توزیع مستخدمین گفت :از این تعداد 20 هزار معلم ورزش، 10هزار مشاور تحصیلی و 10هزار نیروی متخصص فنی، علوم پایه و ابتدایی هستند که از مهر سال آینده فعالیت خود را آغاز خواهند کرد .

اعلام این خبر در رسانه های داخلی، خوشحالی زیادی برای آن دسته از مشتاقان فعالیت در سنگر تعلیم و تربیت بوجود آورد که پس از آن همه کسانی که آرزوی کار در آموزش و پرورش را داشتند اخبار آن را برای زمان برگزاری و شرایط آن برای عقب نماندن از این قافله دنبال می کردند.

پس از گذشت 45 روز از اعلام اولین خبر در این باره، وزیر آموزش و پرورش در 30 فروردین 89 اعلام کرد: فراخوان استخدام در آموزش و پرورش به زودی از طریق روزنامه ها در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت و عملیات اجرایی برگزاری آزمون استخدامی مراحل پایانی را طی می کند.

اعلام این خبر از سوی وزیر یک گام متقاضیان را برای شرکت در "ماراتن بزرگ" آموزش و پرورش نزدیک تر کرد و همه خود را یک پله برای صعود بالاتر دیدند.

دوباره پس از گذشت یک هفته، در 7 اردیبهشت 89 آقای وزیر گفت: نام نویسی از داوطلبان شرکت در آزمون استخدامی این وزارتخانه 12 اردیبهشت آغاز می شود و پیش بینی کرد، ثبت نام برای شرکت در آزمون استخدامی 40 هزار نیروی انسانی در آموزش و پرورش با استقبال بسیار زیاد متقاضیان مواجه شود.

انتشار این خبر داوطلبان را اندکی امیدوار کرد و آنها ساعت ها و ثانیه ها را می شمردند تا موعد ثبت نام فرا رسد آقای وزیر 12 اردیبهشت، از آغاز ثبت نام آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش خبر داد و گفت: داوطلبان ورود به وزارت آموزش و پرورش می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی مرکز سنجش آموزش و پرورش به نشانی
http://Aee.medu.ir برای ثبت نام اقدام کنند.

برای داوطلبانی که پس از مدت ها در انتظار چنین رخداد مهمی بودند لحظات به سختی سپری می شد و حال که این فرصت پیش آمده بود باید آن را غنیمت می شمردند و از لحظه لحظه فرصت ها برای مرور کتاب های درسی و افزایش سطح علمی خود استفاده می کردند تا خدای نکرده از قافله درس خوان ها در زمان اعلام نتایج عقب نمانند.

تا اینکه زمان برگزاری آزمون فرا رسید و به گفته مسئولان وزارت آموزش و پرورش 600 هزار نفر در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کردند.

وزیر آموزش و پرورش هم گفته بود: این آزمون نخستین بار در ایران با این ظرفیت پذیرش برگزار می شود.

حال پس از گذشت 5 ماه از انتشار اولین خبر استخدام نیروی جدید در آموزش و پرورش، همه 600 هزار نفر شرکت کننده در این آزمون منتظر اعلام نایج هستند

+ نوشته شده در  سه شنبه دوم شهریور ۱۳۸۹ساعت 9:15  توسط مرتضي  | 

حاجي بابايي: اسامي 40 هزار استخدامي را به زودي اعلام مي کنيم

 
حاجي بابايي: اسامي 40 هزار استخدامي را به زودي اعلام مي کنيم

وزیر آموزش و پرورش گفت: در آینده نزدیک اسامی 40 هزار نفر استخدام شدگان آموزش و پرورش را اعلام خواهیم کرد که پس از اعلام برای آنها دوره های ضمن خدمت گذاشته می شود.
به گزارش خبرنگار ما حمید رضا حاجی بابایی در حاشیه جلسه امروز هیأت دولت در جمع خبرنگاران افزود: کار استخدام فرهنگیان در استان ها به پایان رسیده و این هفته قرار است استان ها گزارشی ارائه کنند. وی گفت: این گزارش در شورایی در وزارتخانه بررسی خواهد شد.

+ نوشته شده در  یکشنبه سی و یکم مرداد ۱۳۸۹ساعت 10:4  توسط مرتضي  | 

اعمال سهميه 3 درصدي استخدام معلولان به آموزش و پرورش ابلاغ نشده است

 

اعمال سهميه 3 درصدي استخدام معلولان به آموزش و پرورش ابلاغ نشده است

وزير آموزش و پرورش گفت: موضوع اعمال سهميه 3 درصدي استخدام معلولان در آزمون استخدامي آْموزش و پرروش به اين وزارتخانه ابلاغ نشده است.
حميدرضا حاجي‌بابايي در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا» درباره دليل عدم اعمال سهميه 3 درصدي استخدام معلولان در آزمون استخدامي آموزش و پرورش اظهار داشت: تمامي مجوزهاي استخدامي از سوي معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رياست جمهوري صادر مي‌شود و بدون مجوز و هماهنگي اين معاونت نمي‌توانيم اقدامي انجام دهيم.
وي با تأكيد بر اينكه اين موضوع را بايد از معاون توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس جمهور پيگيري كنيد، تصريح كرد: هر چيزي كه به‌عنوان قانون به ما ابلاغ شود، همان را پيگيري مي‌كنيم و موضوع اعمال سهميه 3 درصدي استخدام معلولان در آزمون استخدامي آْموزش و پرروش نيز به ما ابلاغ نشده است.
به گزارش توانا، با تصويب قانون «جامع حمايت از معلولان» در سال 1383 مقرر شده است تا 3 درصد از سهميه استخدامي تمامي دستگاه‌هاي دولتي به جذب معلولان اختصاص يابد اما در آزمون استخدامي اخير وزارت آموزش و پرورش كه 7 خرداد امسال با شركت 600 هزار نفر در سراسر كشور برگزار شد، اين موضوع اعمال نشده است.
عدم اعمال سهميه 3 درصدي استخدام معلولان در اين آزمون كه در نهايت منجر به استخدام 40 هزار نفر خواهد شد، اعتراضات كانون‌هاي حمايتي معلولان و برخي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي را به‌ دنبال داشته است.

+ نوشته شده در  شنبه سی ام مرداد ۱۳۸۹ساعت 9:22  توسط مرتضي  | 

جزئيات نتايج مصاحبه‌ آزمون استخدامي آموزش و پرورش اعلام شد

جزئيات نتايج مصاحبه‌ آزمون استخدامي آموزش و پرورش اعلام شدتوسعه مديريت و پشتيباني وزارت آموزش و پرورش گفت: 75 درصد مصاحبه آزمون استخدامي آموزش و پرورش انجام شده است و با انجام مراحل بعدي، نتايج نهايي تا آخر مرداد اعلام مي‌شود

وحيد كيارشي در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا» با اشاره به جزييات برگزاري مصاحبه آزمون استخدامي وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: تاكنون آزمون اختصاصي شامل مصاحبه و آزمون عملي سه‌چهارم افراد پذيرفته شده در آزمون اوليه آموزش و پرورش، انجام شده است.

وي افزود: بعد از انجام مصاحبه افراد باقيمانده و اعلام‌نظر هسته‌هاي گزينش استان‌ها، تا آخر مرداد اسامي برگزيدگان جهت تأييد از سوي هيئت عالي گزينش وزارت آموزش و پرورش به تهران ارسال خواهد شد تا اين هيئت در اسرع‌وقت نظر خود را اعلام كند.

معاون توسعه مديريت و پشتيباني وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: پس از تأييد فرآيند مصاحبه انجام شده در استان‌ها از سوي هيئت عالي گزينش وزارتخانه، در نهايت اسامي پذيرفته‌شدگان اعلام خواهد شد كه در اين ميان 10 درصد از صاحبان نمره‌هاي بالا نيز به عنوان ذخيره در نظر گرفته خواهند شد تا در صورت انصراف نفرات اصلي، نسبت به جايگزيني آنها اقدام شود.

* صدور احكام استخدامي پذيرفته شدگان تا پيش از شروع سال تحصيلي

كيارشي گفت: احكام شغلي پذيرفته‌شدگان پس از اتمام كارهاي مربوط به مصاحبه بلافاصله صادر مي‌شود و پس از آن در شهريور دوره‌هاي آموزش ضمن خدمت را پشت سر خواهند گذاشت كه البته اگر وضعيت استخدامي افرادي تقريباً قطعي شده باشد مي‌توانند وارد دوره آموزشي شوند تا احكام آنها صادر شود.

وي تصريح كرد: پيش از شروع سال تحصيلي هم احكام پذيرفته‌شدگان صادر و هم محل خدمت و مدرسه آنها مشخص خواهد شد.

معاون توسعه مديريت و پشتيباني وزير آموزش و پرورش با تأكيد بر توجه به مؤلفه‌هايي از جمله وضعيت ظاهري، تست شخصيت، اعتماد به نفس، سلامت جسماني و نيز توان تدريس در رشته پذيرفته شده خاطرنشان كرد: وزن نمرات و شيوه ارزشيابي، طي دستورالعمل‌هايي به اداره آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ شده است و فرزندان شهدا و جانبازان نيز به استان‌ها معرفي شده‌اند و طبق قانون پس از تأييد صلاحيت‌هاي معلمي بايد آنها را به كار بگيريم.

كيارشي خاطرنشان كرد: مجموعه اين اقدامات زمان‌بر خواهد بود و برآورد ما اين است كه تا آخر مرداد به طول خواهد انجاميد و پس از آن پذيرفته شدگان در دوره‌هاي آموزش ضمن خدمت شركت مي‌كنند.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و سوم مرداد ۱۳۸۹ساعت 9:46  توسط مرتضي  | 

مربیان حق التدریسی با تعیین صلاحیت، دربدنه سازمان فنی وحرفه ای کشورجذب واستخدام گردند

 
مربیان حق التدریسی با تعیین صلاحیت، دربدنه سازمان فنی وحرفه ای کشورجذب واستخدام گردند

سازمان فنی وحرفه ای کشور با تعیین صلاحیت ورسمی نمودن مربیان حق التدریسی با مدرک دیپلم وفوق دیپلم آنها را جذب نماید وسازمان با امکاناتی که برای آنها فراهم می کند می توانند تا گرفتن مدرک دکترا ادامه تحصیل نمایند.
 کاشان – خبرگزاری کارایران محمد رضا خانپور مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان ایلام در حاشیه برگزاری یازدهمین المپیاد ملی مهارت مرکزآموزش فنی حرفه ای شهید موسویان شهرستان کاشان درگفتگو با خبرنگار ایلنا درکاشان با اعلام این مطلب افزود: تشکیل سازمان ملی مهارت یکی ازبحثهای اصلی آن تعیین صلاحیت حرفه ای به نیروهایی که مهارتهای لازم را دارند ولی مدرک تحصیلی ندارند می باشد و سازمان ملی مهارت هم یکی ازحرفهای آن این است که مربیانی که 5 الی 10 سال است که به عنوان نیروی حق التدریسی درمراکز آموزش فنی وحرفه ای کشوردلسوزانه مشغول فعالیت می باشتد ولی مدرک تحصیلی آنها درحد دیپلم ویا فوق دیپلم است که این گونه مربیان حق التدریسی باید تعیین صلاحیت شده وبا رسمی شدن دربدنه سازمان جذب گردند وسپس سازمان با امکاناتی که برای آنها فراهم می کند تا گرفتن مدرک دکترا ادامه تحصیل نمایند .

سایر مطالب در ادامه


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه هفدهم مرداد ۱۳۸۹ساعت 10:48  توسط مرتضي  | 

جابجایی سهمیه استان ها در آزمون استخدامی آموزش وپرورش

وزیر آموزش وپرورش خبرداد:
جابجایی سهمیه استان ها در آزمون استخدامی و صدور احكام تمام حق التدریسی های 6 سال به بالا
در شرایطی كه پذیرفته شدگان مرحله اول آزمون استخدامی آموزش وپرورش در حال برگزاری مصاحبه‌های تخصصی و عملی و انجام فرایند گزینش هستند، دكتر حاجی بابایی وزیر آموزش وپرورش اعلام كرد: تغییری در تعداد استخدامی های آموزش وپرورش حاصل نشده است .

به گزارش خبرنگار بازاركار وزیر آموزش وپرورش درحاشیه گردهمایی مشاوران جوان وزارت آموزش پرورش در جمع خبرنگاران درخصوص 40 هزار نیروی استخدامی آموزش وپرورش عنوان كرد: تغییری در این تعداد حاصل نشده است، بلكه درسهمیه استان ها جابجایی صورت گرفته است اما درکل تعداد40هزار استخدامی تغییر نکرده است.

وی با اعلام اینكه هم اکنون مصاحبه تخصصی 40 هزار نیرو در سراسر کشور در حال انجام است ادامه داد:جابه جایی هایی بین پذیرفته شدگان آزمون و 26 هزار نیرو حق التدریس صورت گرفته است. به طور مثال در بین حق التدریسها یکهزار و 800 نفر نیرو با لیسانس تربیت بدنی داشتیم که اعلام کردیم آنها را در رشته تربیت بدنی استخدام کنند و به جای آن افرادی که برای آزمون استخدامی رشته تربیت بدنی شرکت کرده و پذیرفته شده اند را به نیروهای ابتدایی اضافه کنیم.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم مرداد ۱۳۸۹ساعت 8:44  توسط مرتضي  | 

نتايج نهايي آزمون استخدامي آموزش و پرورش استان تهران هفته آينده اعلام مي‌شود

 
نتايج نهايي آزمون استخدامي آموزش و پرورش استان تهران هفته آينده اعلام مي‌شود

مديركل آموزش و پرورش شهرستان‌هاي استان تهران با بيان اينكه نتايج آزمون استخدامي آموزش و پرورش شهرستان‌‌هاي استان تهران هفته آينده اعلام مي‌شود، گفت: از طريق اين آزمون، پنج هزار و 300 نفر در مجموعه آموزش و پرورش استان تهران، استخدام پيماني مي‌شوند.
به گزارش خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا»، سيد‌علي يزديخواه در حاشيه مراسم تجليل از جوانان برتر شهرستان‌هاي استان تهران كه امروز در كانون سميه شهرري برگزار شد در جمع خبرنگاران با بيان اينكه مرحله نخست آزمون استخدامي وزارت آموزش و پرورش، هفت خرداد برگزار شد، گفت: اسامي سه برابر ظرفيت هر رشته در نيمه دوم تير اعلام شد و مصاحبه حضوري طي امروز و فردا به پايان مي‌رسد كه پس از سنجش امتيازات، نتايج آزمون را هفته آينده در سطح شهرستان‌هاي استان تهران اعلام مي‌كنيم.
وي در ادامه افزود: امروز در مراسم تجليل از جوانان برتر آموزش و پرورش شهرستان‌هاي استان تهران، تعدادي از جوانان در عرصه‌هاي مختلف علمي، پژوهشي، ورزشي و خدمت‌رساني مورد تقدير قرار گرفتند.
يزديخواه با بيان اينكه جوانان سرمايه‌هاي اصلي كشور هستند، اظهار داشت: جوانان در پيروزي انقلاب و دوران دفاع مقدس، نقش‌آفريني بسيار داشته و هم‌اكنون در جنبش نرم‌افزاري، پديده‌هاي شگرفي را خلق مي‌كنند كه ما تلاش مي‌كنيم از اين جوانان برتر، نهايت استفاده را ببريم.

+ نوشته شده در  سه شنبه دوازدهم مرداد ۱۳۸۹ساعت 15:1  توسط مرتضي  |